kurban bayramı sakız adası özel
Anasayfa » A » 1 Gece 2 Gün Sakız Adası Kurban Bayramı Özel

1 Gece 2 Gün
Kurban Bayramı Sakız Adası Özel

01 Temmuz çıkışlı 1 gece 2 gün Kurban Bayramı Sakız Adası turumuz 4 yıldızlı Chandris Otel’de konaklamalı olarak yapılacak. Chandris Otel şehir merkezindeki konumuyla her yere yürüme mesafesinde

Rezervasyon ve tur detayları için bizi arayın.

Kurban Bayramı Sakız Adası Turu

1 Gece Sakız Adası kurban bayramı turumuz 01 temmuz cumartesi sabahı Çeşme’de limanda bulunan Atlas-Tur ofisinde buluşmamız ile başlayacak. 

2 gün boyunca adanın güneyini ve batısını Türkçe rehber eşlinde gezme şansınız olacak. Turlar fiyata dahil edilmiştir. Kesin çıkışlı olarak yapılır.

Kurban Bayramı Sakız Adası Programı

Sakız Adası bayram turumuz 01 temmuz cumartesi sabahı saat 07:30’da buluşmamız ile başlıyor. Check – In ve pasaport kontrolünün ardından Free-Shop’da alışveriş için küçük bir serbest zamanımız oluyor. Feribotumuz saat 09:20’de hareket edecek. ( * bayram dolayısıyla rötarlar olacaktır ) 20 dakikalık kısa bir deniz yolculuğunun ardından Sakız Adası’na varıyoruz. Gerekli kontrollerden geçtikten sonra bizi bekleyen tur otobüsümüze binerek güney ada gezimize başlıyoruz.

1. Gün Güney Ada Gezisi

Turumuza 1 gün önce gelen gelen misafirlerimizle birlikte adanın güneyine doğru ilerliyoruz. İlk durağımız seramikçiliğin yapıldığı Armolia oluyor. Burada meşhur damla sakızı ağaçlarını sizlere tanıtıyoruz. Yerel ürünlerin satıldığı işletmeleri ziyaret ederek alışveriş yapabilirsiniz. Kahve molamızı tarihi bir köyün meydanında vermek üzere Mesta’ya gidiyoruz. Mesta kale şeklinde inşa edilmiş ve günümüze kadar gelmeyi başarmış bir orta çağ köyü. Dar sokaklarında ilerlerken karşımıza çıkan Taksiarhis Kilisesini de ziyaret ediyoruz. Köy meydanında bulunan kafeteryalarda bir şeyler içmek için mola veriyoruz. 
 
Buradan ayrılarak çok merak edilen Pirgi köyüne gidiyoruz. Evlerin dış cephelerine yapılmış süslemeleri ile bilinen Pirgi’de aslında 14. yüzyılda inşa edilmiş bir orta çağ köyü. Gri ve beyaz renklerle süslenmiş bu evlerin bulunduğu dar sokaklarda ilerleyerek turumuza devam ediyoruz.
Öğle yemeği için güzergahımız üzerinde bulunan Emporios’a gidiyoruz. Burada bulunan tavernalardan istediğimize oturabiliyoruz. Bu bölgeyi önemli yapan ise burada bulunan volkanik plaj. İsteyen konuklarımız 250 metre yürüyerek siyah taşlardan oluşan bu plajı görmeye gidebilirler.

Turumuzu sonlandırmadan yolumuzun üzerinde buluna LIDL Süpermarkette küçük bir alışveriş molası da vereceğiz

Taverna ( Akşam )

* Canlı müzikli taverna organizasyonumuz yeterli katılımcı olması durumunda olacaktır. Yemek servisi fiks menü olarak her 4 kişiye ortak serpme Yunan yemek ve mezeleri servis edilir. Oturma düzenimiz 8 kişi – 12 kişi ve benzeri şekilde olur. Limitli içecek servisi olacaktır. Katılımcılarımız ile saat 21:00 ‘de buluşarak tavernamıza gideceğiz.

3. Gün Batı Ada Gezisi

Kahvaltımızın ardından valizlerimizi otobüsümüze yerleştirip adanın batısına doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız Unesco tarafından koruma altına alınmış Nea Moni Manastırı oluyor. 11. yüzyılda inşa edilmiş olan Nea Moni manastırının içerisindeki ana kiliseyi ziyaret ederek içerisinde bulunan Bizans dönemine ait mozaikleri görüyoruz. İstanbul’un en önemli atölyelerinde bulunan sanatçılar tarafından yapılmış bu muhteşem mozaikler Yunanistan’daki iyi durumda olan üç koleksiyondan birisidir.
 
Sizleri gene etkileyecek bir köye doğru gidiyoruz. 14. yüzyılda bir dağın yamacına korsan saldırılarından korunmak için orta çağda inşa edilmiş Anavatos Köyü. Günümüzde kimsenin yaşamadığı bu tarihi köyün yanına kadar gidiyor ve burada kahve molamızı veriyoruz. İsteyen konuklarımız yukarıya köye doğru çıkarak bu tarihi yakından görebilirler.
 
Sakız Adası’nın tam ortasında bulunan Avgonima’ya giderek burada öğle yemeği molamızı veriyoruz. Özelikle fırında veya çevirme oğlak eti , şaraplı horoz  gibi yerel yemekleri ile bilinen bu köyde bal, peynir gibi ürünleri de bulabiliyorsunuz. Turumuzu sonlandırmak üzere şehir merkezine geri gidiyoruz. Feribotumuzun hareket saatine kadar sizlere Sakız Adası şehir merkezinde kısa bir serbest zaman tanıyoruz. Saat 17:00 ‘de gümrükte hazır oluyor ve gerekli kontrollerden sonra feribotumuza binerek Çeşme’ye doğru hareket ediyoruz.
Dahil Olan Hizmetler
Dahil Olmayan Hizmetler
Tur Ücreti

Sakız Adası Kurban Bayramı Turu Hakkında

Düzenlemiş olduğumuz Sakız Adası Kurban Bayramı Turu kapalı bir grup olarak sadece bu tur paketini satın alan misafirlerden oluşacak.  Tur boyunca Atlas-Tur yetkilileri sizlere olacak. 

Atlas-Tur gerekli gördüğü durumlarda tur programının içeriğine uymak kaydıyla gezi günleri ve saatlerinde değişiklik yapabilir. Hava – deniz koşullarına göre seyahatimizi yapacağımız feribotumuzda değişiklik söz konusu olabilir.