Bizimle iletişim için


29 Ekim Sakız Adası Turu 2018

29 Ekim Sakız Adası Turu  27-28-29 ekim 2018 tarihlerinde 2 gece 3 gün olarak gerçekleştirilecektir

29 ekim sakız adası turu

 

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Headline_Widget”][/siteorigin_widget]

1. Gün – 27 Ekim 2018

Çeşme’de bulunan Atlas Tur’da sabah saat: 08:00’de buluşuyor ve saat: 09:00 ‘da feribotumuz ile Sakız Adası’na hareket ediyoruz.40 dk keyifli bir deniz yolculuğundan sonra Sakız Adası’na ( Chios’a ) varıyoruz. Öncelikle otelimize giderek eşyalarımızı bırakıyor ve ardından yürüyerek yapacağımız Chios şehir merkezi turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda ;

Korai Kütüphanesi , Sakız Adası çarşısı , Sakız Adası kalesi , Mecidiye Camii , Osmanlı Mezarlığı , Medrese ve Osmanlı Hamamını yakından görüyor ve sizlere ada hakkında ki temel bilgileri veriyoruz.Daha sonra öğle yemeği ve alışverişleriniz için serbest zaman.Geceleme otelimizde

2. Gün – 28 Ekim 2018

Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından Güney Ada Turumuza başlıyoruz.Bu turumuzda 14. yüzyıldan günümüze kadar ayakta kalmayı başarmış ortaçağ köylerine götürüyoruz.Bu köyler sırasıyla Armolia – Pirgi ve Mesta Köyleri .Gezimiz sırasında köy meydanında bulunan şirin kafeteryalarda mollalar veriyoruz. Mesta’da bulunan ve çok mucizevi olduğuna inanılan Aziz Taksiarhis Kilisesini de ziyaret ediyoruz.İsteyen konuklarımız burada bir dilek dileyip mum yakabiliyorlar.

Güney Ada Turumuzun en önemli parçası ise Sakız Ağaçları.İşte bu turumuzda damla sakızı ağaçlarını size yakından gösteriyor ve eğer denk gelirsek köy sokaklarında sakız temizleyen yerel halkı da görebiliyoruz. Bu köylerde yerel ürünleri satın alabileceğiniz dükkanlarda da kısa molalarımız oluyor .

Öğle yemeği molamızı Emporios’da veriyoruz.Yerel tavernaların bulunduğu küçük şirin bir koy olan Emporios ayrıca burada bulunan Volkanik Plajı ile de ünlenmiştir.

Turumuzun ardından dinlenmek için otelimize geri dönüyoruz.

Taverna : Akşam saat: 21:00’de buluşuyor ve Chios şehir merkezinde bulunan tavernamıza gidiyoruz.Canlı Yunanca müzik eşliğinde yemeğimizi yiyor ve eğleniyoruz. * Taverna menümüz fiks menü olup her 4 kişiye serpme olarak servis verilecek.Limitsiz olarak Ouzo-Şarap- Meşrubat-Su servisi olacak. TAVERNA tur ücretine DAHİLDİR

 

3. Gün – 29 Ekim 2018

Kahvaltımızın ardından otelimizden valizlerimiz ile ayrılıyoruz.29 Ekim Sakız Adası Turu’nun son günü Batı Ada Turu yapıyoruz.Bu turumuzda UNESCO tarafından dünya mirası ilan edilmiş Nea Moni Manastırını ziyaret ediyoruz. Daha sonra Sakız Adası’nda eşi benzeri olmayan bir köy , Anavathos’a gidiyoruz. Anavathos harebelerini fotoğraflıyoruz.

Öğle yemeği molamızı Avgonima Köy’ünde veriyoruz.Bu köye özğü fırında oğlak eti , şarap soslu horuz v.b yerel yemeklerinin tadına bakmanızı öneriyoruz.

Turumuzu bitirip şehir merkezine dönerken sizleri adanın sembolleri haline gelmiş olan yel değirmenlerine götürüyor ve burada kısa bir fotoğraf molası veriyoruz.

Saat: 17:00’de feribotumuzun Sakız Adası’ndan ayrılması ile turumuzu bitiriyoruz

Dahil Olan Hizmetlerimiz

Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

  • 15 TL Yurtdışı çıkış harcı
  • City Tax ( Otele ödenir gecelik 1 oda için 3 € )
  • Öğle ve akşam yemekleri

29 Ekim Sakız Adası Turu Fiyatı ;

  • 2 ve 3 Kişilik oda da kişi başı : 150 €
  • Tek kişi konaklama : 200 €
  • 00- 03 yaş arası : 2 €  ( tek çocuk )
  • 03 – 12 yaş arası : %50 (tek çocuk )
[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_PostCarousel_Widget”][/siteorigin_widget]
Bizi Arayın
Biz Neredeyiz