Günübirlik Mostra Karnaval Turu

Sakız Adası

Günübirlik Mostra Karnaval Turu 01 Mart Pazar günü gerçekleşecektir.

Günübirlik Turumuz
01 Mart
35 €

Günübirlik Mostra Karnaval Turu

Tur Programı :

01 Mart Pazar
sakız adası karnaval turu
Mostra Karnavalına Gidiyoruz

01 Mart pazar günü Çeşme’de bulunan Atlas-Tur’da sabah saat: 08:00’de buluşmamız ile Sakız Adası Karnaval Turumuz başlıyor. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından feribotumuz ile 09:30’da Sakız Adası’na ( Chios’a) doğru hareket ediyoruz.

Sakız Adası’ndaki işlemlerimizin ardından bizi tur rehberimiz karşılıyor ve otobüslerimize biniyoruz. Takribi 15 km uzaklıkta bulunan Mostra Karnavalının yapılacağı THYMINA Köy’üne doğru yola çıkıyoruz. Rehberimiz yol boyunca sizlere gerekli bilgileri veriyor.

Mostra karnavalının ortaçağa kadar dayandığı söylenmekte. Gene o tarihlerde köye saldıran korsanları yenerek onları ibret olsun diye köy meydanında asılı bırakırlar. Bu zaferi de her yıl kutlamak için TALİMİ denilen kılıçlarla oynanan oyun sergilenir ve bu saldırı canlandırılır.

Köy meydanında müzik eşliğinde karnaval korteji geçişi yapılır. Ayrıca yerel yiyecek ve içeceklerin de satıldığı küçük standlar bulabileceksiniz. Maske ve kostümler alarak sizlerde bu eğlencenin bir parçası olabilirsiniz. 

Her yıl düzenlenen bu karnavala ada halkının çoğu katılmaktadır. Son yıllarda ise Türkiye’den çok sayıda misafir bu karnaval çoşkusunu yaşamak için gelmektedir. Sakız Adası karnaval turu öğlen saat: 15:00 gibi şehir merkezine dönmemiz ile bitecektir. Feribota gitmeden önce Sizlere şehir merkezinde kısa bir serbest zaman vereceğiz. Feribotumuz saat: 18:00’de Sakız Adası’ndan hareket edecek.

Dahil Olan Hizmetler

  • Çeşme - Sakız Adası Feribot Bileti
  • Karnaval Turu
  • Türkçe Rehberlik

Fiyatlandırma

  • Kişi Başı : 35 €
  • 04- 12 yaş çocuk : %50 İndirimli
  • 00 - 03 yaş çocuk : 3 €
Talimi
günübirlik mostra karnaval turu

Not: Alışveriş yapmak , süpermarkete gitmek , yerel ve benzeri ürünler almak isteyen misafirlerimize önerimiz 1 gece konaklamalı turumuza katılmaları olacaktır. 01 Mart pazar günü bir çok yer kapalı olacaktır. Konaklamlı turumuzda ise cumartesi günü saat : 14:30 kadar açık olan ana çarşıda ve saat: 20:00 kadar açık olan süpermarketlerden alışverişlerinizi rahatlıkla yapabileceksiniz.