günübirlik sakız turu
Günübirlik Sakız Turu
20 €
Feribot Bileti Dahil : 45 €
Dahil Olan Hizmetlerimiz
 • Güney Ada Turu
 • Türkçe Rehberlik

Günübirlik Sakız Turu , Güney Ada Turu Her Gün Yapılmaktadır

3 Muhteşem Ortaçağ Köyü
ARMOLIA
armolia köyü sakız adası

Armolia köyünde sizlere sakız ağaçlarını tanıtıyoruz. Seramikçiliği ile tanınan bu köyde alışveriş için zamanınızda oluyor

pirgi köyü sakız adası

Sakız Adası’nda eşi benzeri olmayan Pirgi köyünün özelliği ise evlerin dış cephelerine yapılan süslemeler

PIRGI
Mesta Köyü sakız adası

Diğer bir ismiyle Kale Köy.14. yüzyılda korsalardan korunmak için kale gibi inşa edilmiş

MESTA

Günübirlik Sakız Turu

1 Haziran'dan itibaren
Her Gün

Tur Programımız ;

Günübirlik Sakız Adası turu sabah saat:08:00’de Çeşme’de bulunan Atlas Tur’da buluşmamız ile başlıyor. Atlas Tur’dan 100 metre ilerde bulunan gümrüğe giderek gerekli pasaport işlemlerimizi yapıyoruz. Daha sonra gemimiz hareket edinceye kadar Free-Shop’da serbest zamanımız oluyor. Saat:09.00’da gemimiz ile Sakız Adası’na doğru yola çıkıyoruz. 45 dk. sürecek zevkli bir deniz yolculuğundan sonra adaya varıyor ve tekrar pasaport işlemlerimizin ardından turumuzun başlayacağı saate kader serbest zamanımız oluyor.

Belirlemiş olduğumuz saat ve yerde buluşuyor ve yapacağımız Güney Ada Turumuza başlıyoruz. Bu turumuz takribi 100 km lik bir parkurdan oluşuyor. Turumuzun ilk durağı seramik atölyeleri ve sakız ağaçlarının bulunduğu Armolia Köyü oluyor. Burada kısa bir mola vererek sizlere sakız ağacını yakından tanıtıyor ve alışveriş için kısa bir zaman veriyoruz.

güney ada turuArdından dünyada eşi ve benzeri olmayan 14. yüzyıldan kalma Pirgi Köyüne gidiyoruz. Bu köyün özelliği ise evlerin dış cephelerine yapılmış olan süslemeler. Bu süslemeler gri ve beyaz renk de olup geometrik şekillerden oluşuyor.

Buradan sonraki durağımız ise bir çok Türk misafirimizin en çok sevdiği Mesta Köyü oluyor. Kale köy olarak da bilinen bu taş köy gerçek den görülmeye değer.Kale şeklinde yapılmış olan Mesta Köyüne girer girmez ilk durağımız köy meydanında bulunan Aziz Taksiarhis Kilisesi oluyor.

Mucizevi olduğuna inanılan bu kiliseyi ziyaret ediyor ve mum yakarak dilek diliyorsunuz. Şirin köy meydanında kısa bir dinlenme ve kahve molamız oluyor .

Öğle yemeğimizi deniz kenarında geleneksel bir balıkçı tavernasında yiyoruz . Tavernaya gelmeden önce ise rehberimiz sizleri yemek konusunda bilgilendiriyor,neleri sevip sevmeyeceğimiz konusunda küçük fikirler veriyor.

Günübirlik Sakız Adası Turu saat:17:00 – 17:30 arasında Sakız Limanında sonlanıyor.Konaklayan yolcularımızı şehir merkezine , Çeşme’ye dönen yolcularımızı ise gemilerine kadar bırakıyoruz.

Güney Ada Turu

Sakız Adası Güney Ada Turu ön çok sevilen ve düzenli olarak gerçekleştirmiş olduğumuz turlarımızdan biridir.Adanın en güzel ve tarihi yerlerini gezerken, Sakız Ağaçlarınıda yakından görme şansınız olur.

sakız ağaçları

Tur Ücreti

 • Kişi Başı : 20 €
 • 00 - 06 yaş : Ücretsiz
 • 06 - 12 yaş : 15 €
 • Gidiş - Geliş : 25 €
 • Gidiş - Geliş : 15 € 06 - 12 yaş arası
 • Gidiş - Geliş : 3 € 00 - 06 yaş arası

Tur rezervasyonunuzu yaptırdıktan sonra feribot biletinizi web sayfamız üzerinden online olarak Sakız Adası feribot biletinizi alabilirsiniz.

Dahil Olan Hizmetler

 • Güney Ada Turu
 • Türkçe Rehberlik

Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Öğle Yemeği
 • Feribot Bileti
Atlas-Tur olarak 2007 yılından buyana Sakız Adası / Chios 'a feribot biletleri satış acentalığı yapıyor ve turlar düzenliyoruz.