Günübirlik Sakız Turu

Her Cumartesi

Sakız Adası

Güney Ada Turu

Günübirlik Sakız Turu devam ediyor… Güney Ada Turu . Bu turumuzda sizleri adanın en güzel köylerine götürüyoruz. Turumuz Türkçe rehber eşliğinde gerçekleşiyor

Armolia Köyü

Damla sakızı ağaçlarının tanıtımı. Seramik ve yerel ürünlerin satıldığı işletmeler.
ARMOLİA

Mesta Köyü

Kaleköy'ün dar sokaklarında gezinme fırsatı. Mucizevi Aziz Taksiarhis Kilisesi ziyareti.
MESTA

Pirgi Köyü

Dünyada eşi benzeri olmayan Pirgi evleri. Damla sakızı satan işletmelerin ziyareti.
PİRGİ

Detaylı Tur Programı

Güney Ada Turu

Turumuz sabah saat:08:30’da Çeşme’de bulunan Atlas Tur ofisinde buluşmamız ile başlıyor. Atlas Tur’dan 100 metre ilerde bulunan gümrüğe giderek gerekli pasaport işlemlerimizi yapıyoruz. Daha sonra feribotumuz hareket edinceye kadar Free-Shop’da serbest zamanımız oluyor. Saat:09.30’da feribotumuz ile Sakız Adası’na doğru yola çıkıyoruz. 45 dakika sürecek zevkli bir deniz yolculuğundan sonra adaya varıyoruz. Pasaport işlemlerimizin ardından turumuzun başlayacağı saate kadar serbest zaman.

Belirlemiş olduğumuz saat ve yerde buluşuyor ve yapacağımız Güney Ada Turumuza başlıyoruz. Bu turumuz takribi 100 km lik bir parkurdan oluşuyor. Turumuzun ilk durağı seramik atölyeleri ve sakız ağaçlarının bulunduğu Armolia Köyü oluyor. Burada kısa bir mola vererek sizlere sakız ağacını yakından tanıtıyor ve alışveriş için kısa bir zaman veriyoruz.

Buradan sonraki durağımız ise bir çok Türk misafirimizin en çok sevdiği Mesta Köyü oluyor. Kale köy olarak da bilinen bu taş köy gerçek den görülmeye değer. Kale şeklinde yapılmış olan Mesta Köyüne girer girmez ilk durağımız köy meydanında bulunan Aziz Taksiarhis Kilisesi oluyor.

Mucizevi olduğuna inanılan bu kiliseyi ziyaret ediyoruz. İsteyenler mum yakarak dilek diliyor. Şirin köy meydanında kısa bir dinlenme ve kahve molamız oluyor .

Ardından dünyada eşi ve benzeri olmayan 14. yüzyıldan kalma Pirgi Köyüne gidiyoruz. Bu köyün özelliği ise evlerin dış cephelerine yapılmış olan süslemeler. Bu süslemeler gri ve beyaz renkde olup geometrik şekillerden oluşuyor.

Öğle yemeğimizi deniz kenarında geleneksel bir balıkçı tavernasında yiyoruz . Tavernaya gelmeden önce ise rehberimiz sizleri yemek konusunda bilgilendiriyor. Neleri sevip sevmeyeceğimiz konusunda küçük fikirler veriyor.

Günübirlik Sakız Adası Turu saat:17:00 – 17:30 arasında Sakız Limanında sonlanıyor. Konaklayan yolcularımızı şehir merkezine , Çeşme’ye dönen yolcularımızı ise gemilerine kadar bırakıyoruz.

Sakız Adası Güney Ada Turu en çok sevilen ve düzenli olarak gerçekleştirmiş olduğumuz turlarımızdan biridir.Adanın en güzel ve tarihi yerlerini gezerken, Sakız Ağaçlarını da yakından görme şansınız olur.

Dahil Olan Hizmetler

  • Çeşme - Sakız Adası Feribot Bileti
  • Güney Ada Turu
  • Türkçe Rehberlik

Ekstralar

  • Yurtdışı Çıkış Harcı ( 50 TL )
  • Sakız Adası Liman Vergisi ( 0,50 € )
  • Öğle Yemeği

Fiyatlandırma

  • Kişi başı :45 €
  • 0 - 6 yaş arası 3 € , 6 - 12 yaş arası 25 €

Turlarımız ve Diğer Hizmetler

Konaklamalı Karnaval Turu
29 Şubat - 01 Mart
59 €
Günübirlik Karnaval Turu
01 Mart
35 €
Konaklamalı Sakız Adası Turu
Cumartesi - Pazar
89 €
Sakız Adası Feribot Bileti
Gidiş - Geliş
25 €
Sakız Adası Kiralık Araba
Günlük
25 €
Atlas-Tur olarak 2007 yılından buyana Sakız Adası / Chios 'a feribot biletleri satış acentalığı yapıyor ve turlar düzenliyoruz.