sakız adası ramazan bayramı turu 2024 nisan
Anasayfa » Güncel Turlar » Ramazan Bayramı Sakız Adası Turu 2024

Özel Sakız Adası Bayram Turu

2 Gece 3 Gün
10 - 12 | 12 - 14 Nisan

Sakız Adası Ramazan Bayramı Turu ile bütün adayı gezme şansı yakalayacaksınız. 2 gece 3 gün olarak gerçekleştirilecek olan Ramazan Bayramı Sakız Adası Turu 10 ve 12 Nisan tarihlerinde Çeşme çıkışlı olarak yapılacak. Konaklamalar şehir merkezindeki 2 yıldızlı Diana , 4 yıldızlı Chandris Otel ile gene 4 yıldızlı olup şehir merkezine sadece 800 metre uzaklıktaki Grecian Castle Otel’de olacak. Sakız Adası Bayram Turu rezervasyonu için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kuzey - Batı - Güney Ada Turları Dahil

ramazan bayramı sakız adası turu fiyatı

Ramazan Bayramı Sakız Adası Turu

Ramazan Bayramı Sakız Adası Turu sabah saat 07:30 da Çeşme Ulusoy Limanı’nda check in ofisinde buluşmamız ile başlıyor. Atlas Tur ofisinin karşısında yer alan Ulusoy Otoparkına aracınızı bıraktıktan sonra check in noktasında Atlas Tur rehberleri size karşılayacak ve check in işlemleriniz için sizi yönlendirecek. 

Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Duty Free alışverislerinizi yapabilir, limanda bulunan kafeteryada sabah kahvenizi yudumlarken geminin kalkışını bekleyebilirsiniz. Rehberlerimiz bu esnada size seyahatimiz ile ilgili bilgiler verecektir. Feribot kalkiş saati 09:20 fakat bazen küçük rötarlar olabiliyor. * Bayram sebebi ile hareket saatleri öne çekilebiliyor.

sakız adası bayram turu 210 euro

Ramazan Bayramı Sakız Adası Turu Programı

1. Gün |

Sakız Adası Ramazan Bayramı Turu için 09:20 de feribotlarımız hareket ediyor. Adaya ulaştığımızda pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından valizlerimizi tur otobüsüne bırakıp Atlas Tur buluşma noktasında toplanıyoruz. Rehberimiz eşliğinde şehir merkezini tanıyacağımız turumuza başlıyoruz. Şehrin eski ve yeni sokaklarında yürüyerek yaptığımız bu turumuz esnasında kentin simge yapılarını tanıyoruz, alışveriş ve yeme içme ile ilgili popüler noktaları görüyoruz. Korais Kütüphanesi, Metropolitan Kilisesi, Aplotaria Çarşısı, Mecidiye Camii, Vounaki Meydanı, Bizans dönemine tarihlenen savunma kalesi, kale içinde Ceneviz ve Osmanlı döneminden kalan yapılar, yerel ürünlerin satıldığı bilinen mağazalar sırasıyla göreceğimiz önemli noktalar. 

Kuzey Ada Turu

Belirlenen saatte Atlas Tur buluşma noktasında toplanıp bu sefer otobüsümüz ile Sakız Adası Kuzey Ada Turu kapsamında adanın kuzeyini keşfedeceğimiz geziye başlıyoruz. Şehrin hemen dışında yer alan Tabakika bölgesindeki simgesel Yel Değirmenleri, Agios Isidoros Şapeli, adanın en taze ve lezzetli deniz ürünlerini bulabileceğiniz şirin balıkçı kasabası Lagkada bu turda göreceğimiz yerler olacak.

Öğle yemeği için burada vereceğimiz molada sahildeki yerel tavernalarda deniz ürünleri eşliğinde adanın yerel ouzo ve şaraplarını tadım şansınız olacak. Yemeğin ardından otellere dönüyoruz ve serbest zaman. Dilerseniz otelinizde ertesi gün için dinlenebilir ya da siestadan sonra tekrar canlanan şehir merkezindeki kalabalığa karışıp keyifli bir akşamı geçirebilirsiniz. 

2. Gün |

Güney Ada Turu

Armolia – Sakız Ağaçları

Otellerimizde alacağımız Pazar kahvaltısının ardından valizlerimizle otobüsdeki yerimizi alıyoruz.  Bu kez rotamızı damla sakızı ağaçlarını ve adanın en popüler ortaçağ köylerini görmek üzere güneye çeviriyoruz. İlk durağımız Armolia. Seramik atölyeleri ile meşhur bu köyde sakız ağaçlarını yakından görme ve yerel ürünlerin de satıldığı bu seramik atölyelerini ziyaret etme şansımız oluyor. 

Pirgi – Desenli Evler

Sonrasında eşsiz mimarisi ile Pirgi köyü bizi bekliyor. Orta çağdan günümüze kadar gelmeyi başarmış Pirgi’nin özelliği evlerin dış cephelerine yapılan gri ve beyaz renkteki geometrik süslemeler. Eşi benzeri olmayan bu köyün tarihini rehberimizden dinliyoruz. Çok özel fotoğraf kareleri yakalayabileceğiniz bu köyün sokaklarında yapacağımız yürüyüş sırasında hediyelik eşya dükkanlarından alışveriş yapmak için kısa bir mola veriyoruz. Buradan ayrılarak Mesta’ya doğru devam ediyoruz.

Mesta – Kale Köy

Mesta Sakız Adası’nın en beğenilen köylerinden birisi. 14. yüzyılda kale şeklinde inşa edilmiş bu köyün dar sokaklarında geziyoruz. Yerel halkın yaşadığı bu köyün hikayelerini rehberimiz bize anlatıyor. Mesta meydanında bulunan kafelerde küçük bir serbest zaman veriyoruz. Merak eden konuklarımız ise köy içerisinde bulunan Taksiarhis Kilisesini ziyaret ediyoruz. Mucizevi olduğu söylenen bu kilisede isteyenler mum yakıp dilek dileyebilirler.

Emporios – Öğle Yemeği – Volkanik Plaj

Sakız Adası Bayram Turu programımızın son durağı ise öğle yemeği molamızı vereceğimiz Emporios oluyor. Küçük bir koydan oluşan Emproios’da bulunan ailelerin işlettiği tavernalarda öğle yemeği molamız olacak. Dinlenirken deniz ürünleri ve Yunan yemeklerinin tadını çıkartıyoruz. Burada bulunan Volkanik Plajı görmek isteyenler ise 250 mtr kadar yürüyerek siyah taşlardan oluşan bu muhteşem plajı görebilirler.

Daha sonra buradan ayrılarak merkeze dönüyor Ramazan Bayramı Sakız Adası Turu gezimizi bitirmeden önce yolumuz üzerinde bulunan LIDL süpermarkette de küçük bir alışveriş molası veriyoruz.

Canlı Müzikli Taverna ( Ekstra )

Akşam canlı Yunan müzikleri eşliğinde geçirmek isteyen misafirlerimiz için düzenlediğimiz taverna programı ise akşam 20:30 – 21:00 arası lobide buluşmamızla başlıyor. Birlikte tavernaya gidiyor ve Atlas Tur için özel olarak ayırılmış masamızdaki yerlerimizi alıyoruz. Geleneksel danslar ve müzik eşliğinde geç saatlere kadar sürecek olan eğlencenin tadını çıkarmaya başlıyoruz. Ekstra kişi başı 50 €

3. Gün |

Batı Ada Turu

Nea Moni Manastırı

Sakız Adası Ramazan Bayramı Turu nun son gününde otellerimizdeki zengin ve lezzetli açık büfe sabah kahvaltısının ardından bu sefer adanın batısını ve buradaki ortaçağ köylerini tanımak üzere otobüsümüz ile yola koyuluyoruz. İlk durağımız eşsiz mozaik koleksiyonu ile  1990 yılında Unesco Dünya Mirası Listesine alınmış olan Nea Moni Manastırı. Bizans Dönemi Yunanistan’ına dair çok şey anlatan bu yapı 11. yüzyıla tarihleniyor ve günümüze kadar oldukça iyi durumda gelmiş.

Anavatos Harebeleri

Adanın tepelerindeki çam ormanları arasında yapacağımız kısa bir yolculuğun ardından Anavatos Köyüne ulaşıyoruz. Deniz seviyesinden 450 metre yükseklikteki blok bir kayanın üstüne adeta oyularak yapılmış bu ortaçağ köyü uzaktan bakıldığında kendini yabancı gözlerden gizlemesi ile meşhurdur. Köyün meydanında vereceğimiz kahve molasını tepedeki Taksiarhis Kilisesine doğru bir yürüyüş yapmak için de kullanabilirsiniz. 

Avgonima – Öğle Yemeği

Bir diğer ortaçağı köyü olan Avgonima ise öğle yemeği molası için durak noktamız oluyor. Yerel halkın da özellikle oğlak eti için tercih ettiği bu köyde manzara eşliğinde yerel şarapların tadına bakabilir, köy meydanından meşhur Sakız Adası balını satın alabilirsiniz. 

Yemeğin ardından Avgonima köyünü ardımızda bırakıp kent merkezine dönüyoruz. Şehir merkezinde feribot hareket saatimize kadar sizlere kısa bir mola veriyoruz. Daha sonra ise gümrüğe giderek gerekli işlemlerin ardından dönüş için feribotumuzda yerlerimizi alıyor feribotumuzun Çeşme’ye doğru hareket etmesi ile Sakız Adası Bayram Turu sonlanıyor.

Dahil Olan Hizmetler
Dahil Olmayan Hizmetler

Ramazan Bayramı Sakız Adası Turu Otellerimiz

Ramazan Bayramı Sakız Adası turunda konaklama için seçmiş olduğumuz oteller şehir merkezinde olup adanın en bilinen otelleridir

DIANA OTEL 2*
GRECIAN CASTLE OTEL 4*
CHANDRIS OTEL 4*
İade ve İptaller

Lütfen iptal ve geri ödeme şartlarını inceleyiniz.

  • Kesin tur rezervasyonu toplam tur bedelinin en az %50 ‘si ödendikten sonra gerçekleştirilir. Kapora ödemesi veya tur bedelinin tamamının ödenmediği rezervasyon geçersizdir.
  • Kötü hava – deniz koşullarından dolayı Çeşme – Sakız Adası feribotların sefer yapamaması durumunda seyahat ( tur ) gerçekleşemez ve bu durumda tur iptal olur. * Feribot firmaları ve * oteller ile görüşülerek kesinti yapılmaması durumunda tur katılımcılarının tur bedelleri  15 iş günü içerisinde iade edilir.
  • Rezervasyonu yapılmış – kaporası veya toplam tur bedelinin hepsi alınmış rezervasyon tur başlangıç tarihinden 21 gün önce iptal edilebilir. İptal olması durumunda ödemiş olduğu tur ücreti iade edilir. Acente ( Atlas-Tur ) tur bedelinin iadesini yaparken kendi yapmış olduğu hizmetlerin bedelini belirleyerek iade tutarından düşer ve geri kalan tutarı müşterisine iade eder.
  • Rezervasyonu yapılmış – kaporası veya toplam tur bedelinin hepsi alınmış rezervasyon tur başlangıç tarihine 7 gün kala iptal edilemez. İptal edilmesi durumunda ödenmiş olan kapora ( veya tur bedelinin tamamı ) geri iade edilmez ( * kalan tur bedeli talep edilebilir )
  • Rezervasyonu yapılmış – kaporası veya toplam tur bedelinin hepsini ödemiş tur katılımcısının Vize başvurusu yapması ve vizesinin çıkmaması ( * sorun yaşaması ve benzeri ) durumunda ödemiş olduğu  kapora ( veya tur bedelinin tamamı ) yanar , geri iade edilmez ( * kalan tur bedeli talep edilebilir )
  • Seyahat günü Türkiye pasaport polisinde veya Yunanistan’a girişte pasaport polisinde tur katılımcısının sorun yaşaması , ülkenden çıkış yapamaması , Yunanistan’a giriş yapamaması gibi durumlarda ödemiş olduğu tur ücreti yanar ve geri iade edilmez. Atlas-Tur bundan sorumlu tutulamaz.  ( * kalan tur bedeli talep edilebilir )
  • Seyahat günü tur katılımcısının pasaportunun veya vizesinin seyahate uygun olmamasından dolayı seyahat edememesi , check -in işlemlerinin yapılamaması durumunda ödemiş olduğu tur ücreti yanar ve geri iade edilmez.  ( * kalan tur bedeli talep edilebilir )
  • Tur katılımcısının turu yarıda kesmesi ve kendi imkanları ile dönmek istemesi durumunda her hangi bir geri ödeme yapılmaz.
  • Hava ve deniz koşullarına bağlı olarak dönüş feribot seferlerinin son dakika ( Chios – Çeşme ) iptal edilmesinden doğacak ekstra konaklama – yeme içme ve benzeri masraflardan Atlas-Tur sorumlu değildir ve her hangi bir ödeme yapmaz.