Sakız Adası Feribot Bileti

Seferlerimiz Kışın da Devam Ediyor
Sayfa İçeriği

Sakız Adası Nasıl Giderim ?

Türkiye’den ulaşım sadece Çeşme’den sefer yapan feribotlarla mümkün.Turyol Çeşme Sakız Adası Feribot Bileti alarak günübirlik gidip gelebilir veya dönüşünüzü istediğiniz gün yapabilirsiniz.

Sakız Adası Feribot Bileti

Turyol

Online Feribot Bileti

Seyahat edebilmek için geçerli Shengen Vizeniz veya yeşil pasaportunuz olmalıdır. İsterseniz Kolay Vize yani Kapı Vizesi ile seyahat edebilirsiniz.Vize detayları için burayı tıklayınız…

Biletinizi aldınız fakat adada ne yapacağınızı bilmiyor musunuz ? Eğer isterseniz uygun fiyatlı olan Güney Ada turumuza katılabilirsiniz.Tur detayları burada…

Çeşme Sakız Adası Feribotları

Feribot Bileti Ücretleri

Yolcu Feribotumuz

 • Yolcu Fiyat Listesi
 • Tek Yön : 20 €
 • Gidiş - Dönüş : 25 €
 • 00 - 06 yaş : 3 € (Gidiş - Dönüş )
 • 06 - 12 yaş : 15 € (Gidiş-Dönüş)

Arabalı Feribotumuz

 • Araç Fiyat Listesi
 • Tek Yön : 25 €
 • Gidiş - Geliş : 40 €
 • Tek Yön : 55 € ( < 5 metre )
 • Gidiş - Geliş : 80 € ( < 5 metre )
 • Uyarılar

Feribot Seferleri Hakkında

Çeşme’den en yakın ada olan Chios yani Sakız Adası’na feribot seferlerimiz yaz ve kış olmak üzere düzenli olarak yapılmaktadır. Yaz mevsiminde feribot seferleri sabah ve akşam hareketli olmak üzere her gün yapılır. Kış mevsiminde seferlerde değişiklik olmaktadır.

Türkiye’den düzenli olarak Yunan Adalarına sefer yapılan hat olan Çeşme – Sakız Adasının ayrıca feribot bileti fiyatları da çok uygundur.

Çeşme'den Hareket Saatleri
 • Saat : 09:30
 • Saat : 10:00 ( Arabalı )
 • Saat : 19:00 ( Arabalı )
Sakız Adası'ndan Hareket Saatleri
 • Saat : 08:00 ( Arabalı )
 • Saat : 17:30 ( Arabalı )
 • Saat : 18:00

Bağlantıları

Sakız Adası’ndan düzenli olarak Pire ve Midilli Adası’na gemi seferleri vardır.

Mevsime ve günlere göre  Samos, Ikeria ve Mykonos Adalarına da gemi seferleri bulmak mümkün olabiliyor.

Rodos , Kos , Santorini , Girit gibi tanınmış adalara gitmek için ise önce Pire’ye gitmek gerekiyor. Pire limanından bu adalara düzenli olarak her gün gemi seferleri yapılıyor.

Blue Star Ferries web sayfından gemi sefer ve saatlerini öğrenebilirsiniz.

Ada da bulunan havalimanı ile de Atina ve Selaniğe gitmek mümkün. Uçak seferleri her gün bulunabiliyor.

Sakız Adası ( Chios ) Hakkında

sakız adası nerede

Yunanistan’ın Ege denizinde çok fazla adası var. Bu adalar içerisinde ise en büyüklerinden bir tanesi Sakız Adası yani Chios’dur. Yunanistan’ın 5. büyük adası olan Chios Çeşme’ye sadece 8,5 deniz mili uzaklıkta. Yaz ve kış mevsiminde yapılan feribot seferleri ile  adaya 40 dakikalık bir deniz yolculuğu ile ulaşabiliyorsunuz.

Osmanlının 346 yıl kadar hüküm sürdüğü adada Osmanlıdan kalma eserleri de görmeniz mümkün. Osmanlı adada bulunan Sakız Ağaçlarından dolayı adaya Sakız Adası ismini vermiş. Üretilen damla sakızı gerçekten ada ekonomisi için çok önemli. En iyi denizci ve kaptanların yetiştiği ada olarak da bilinir.

Gezilmesi ve görülmesi gereken çok güzel köylerinin olduğu adada 64 tane köy vardır. Bunların 21 tanesi orta çağ köyü olarak anılır. En bilindik köyler ise adanın güneyinde bulunan Pirgi , Mesta , Olimpi ,Vessa bunlardan bazılarıdır. Bunların dışında çok sayıda kilise ve manastır görebilirsiniz. UNESCO tarafından dünya mirası ilan edilmiş olan Nea Moni Manastırı ise Sakız Adası’ndadır.

 

Bir dönem şaraplarıyla da meşhur olmuş bu ada hala şarap üretimi yapmaktadır. Kendi ürettikleri Ouzo’ları – Biraları – Meyve suları v.b bir çok ürün vardır. Hayvancılık ise adanın orta ve kuzey kısmındadır. Özellikle keçi besiciliği yapılmaktadır. Keçi sütünden yapılmış bir çok yerel ürün bulmanız mümkündür. Üretilen yerel ürünlerin bir kısmı ada dışına gönderilirken , bir kısmı ise ada içerisinde tüketilir.

Sakız Adası'na Ulaşım

Sakız Adası'na Nasıl Gidilir ?

Sakız Adası’na ( Chios’a) Türkiye’den ulaşım Çeşme’den hareket eden feribotlarla mümkün. Bu hatta çalışan 3 tane feribot firması var; Ertürk Lines – Turyol – Sunrise Lines. Bu üç firma yaz ve kış olmak üzere düzenli seferler yaparlar. Acentamız bu firmaların biletlerini satmaktadır.

Sakız Adası Feribot Seferleri Ne Zaman Yapılıyor ?

Sakız Adası feribot seferleri yazın her gün sabah ve akşam yapılmaktadır. Adaya isterseniz günübirlik veya konaklamalı gidip gelebilirsiniz. Kışın sefer günleri azalsada haftada 4-5 gün feribotlar sefer yapmaktadır.Kötü hava koşullarında seferler iptal olabilmektedir.

Çeşme Sakız Adası feribot bileti için acentamız ile iletişime geçebilir veya biletinizi web sayfamız üzerinden online olarak temin edebilirsiniz.

Çeşme - Sakız Adası Arası Kaç Saat ?

Çeşme (merkez ) Ulusoy Limanı ile Sakız Adası şehir merkezi arasındaki mesafe yaklaşık 9 deniz mili. Seçmiş olduğunuz feribota göre seyahat zamanınız değişiyor. Çeşme Sakız Adası arasında sefer yapan katamaran bu mesafeyi 20 dakikada , normal feribotlar ise 40 ile 50 dakikada gidiyorlar. Hava ve deniz şartlarına göre bu zamanlarda değişiklik olabiliyor.

Sakız Adası - Atina Gemi Seferleri Var mı?

Sakız Adası’ndan Atina’ya yani Pire Limanına ulaşım yaz ve kış olmak üzere düzenli sefer yapan gemilerle sağlanmaktadır. Haftanın hemen hemen her günü gemi seferi vardır. Bu gemiler kuzeyde bulunan Midilli ( Lesvos ) ve güneyde bulunan Sisam ( Samos ) adalarına da seferler yapmaktadır. Ancak Chios’dan güneyde bulunan adalara çalışan gemiler yoktur. Örnek vermek gerekirse Sakız Adası ( Chios ) – Rodos  gibi v.b adalara sefer düzenlenmemektedir.  Diğer bir ulaşım ise uçaklarla yapılır. Adada bulunan Homeros Havaliman’ından düzenli olarak Atina ve Selanik uçuşları vardır. Bu havalimanı uluslararası bir liman değildir.Bu yüzden Türkiye’den direk uçuş yoktur.

Atlas-Tur olarak 2007 yılından buyana Sakız Adası / Chios 'a feribot biletleri satış acentalığı yapıyor ve turlar düzenliyoruz.

Comments are closed.