Anasayfa » Sakız Adası Turları » Sakız Adası Kurban Bayramı Turu 14 ve 17 Haziran Çıkışlı

Sakız Adası Kurban Bayramı
2 Gece 3 Gün

14 ve 17 haziran çıkışlı Sakız Adası Kurban Bayramı Turu şehir merkezinde bulunan 2 yıldızlı Otel’de konaklamalı olarak yapılacak. Bu bayramda da sizlere 2 gece 3 gün olarak bütün ada içerisindeki turların dahil olduğu bir program hazırladık.

Şehrin tam merkezinde konaklama

Rezervasyon ve tur detayları için bizi arayın.

kurban bayramı sakız adası turu 2024 fiyatı

Sakız Adası Kurban Bayramı Turu

Sakız Adası Kurban Bayramı Turu 14 ve 17 haziran tarihlerinde sabah Çeşme’de limanda bulunan Atlas-Tur ofisinde buluşmamız ile başlayacak. 

Bu turumuzda seçmiş olduğumuz bir otelimiz şehrin tam merkezinde bulunan 2 yıldızlı Diana Otel. 

Sakız Adası Kurban Bayramı Tur Programı

Kurban Bayramı turumuz 14 haziran veya 17 haziran sabahı saat 07:30’da buluşmamız ile başlıyor. Check – In ve pasaport kontrolünün ardından Free-Shop’da alışveriş için küçük bir serbest zamanımız oluyor. Feribotumuz saat 09:00’de hareket edecek. ( * bayram dolayısıyla rötarlar olacaktır ) 20 dakikalık kısa bir deniz yolculuğunun ardından Sakız Adası’na varıyoruz. Gerekli kontrollerden geçtikten sonra bizi bekleyen tur otobüsümüze eşyalarımızı bırakarak yapacağımız şehir tanıtım turumuza başlıyoruz.

1. Gün Şehir Turu ( Yürüyerek )

Sakız Adası kalesinin içerisinden başlayan turumuzda kale içerisindeki eski mimariyle birlikte Osmanlının izlerini taşıyan yapıları görüyoruz. Bunlar Medrese , Bayraklı Camii ve Osmanlı Mezarlığı oluyor. Kale içerisinden çıkarak şehir meydanına doğru ilerlerken bizleri gene Osmanlı döneminden kalan Mecidiye Camii karşılıyor. Ana çarşıdan ilerleyerek Yunanistan’ın en büyük ve tarihi kaynaklarının bulunduğu Korai Kütüphanesini dışardan görerek kordon boyuna çıkıyoruz. Burada bulunan yerel işletmeleri sizlere tanıttıktan sonra serbest zaman.

1. Gün Kuzey Ada Gezisi

Önceden belirlediğimiz saatte buluşarak tur otobüsümüz ile kuzey ada gezimize başlıyoruz. İlk durağımız öğle yemeğimizi yiyeceğimiz Lagada oluyor. Deniz ürünlerinin servis edildiği yerel tavernaların bulunduğu bu küçük balıkçı köyü yerel halkında tercihleri arasındadır. Lagada’dan ayrılarak Agios Isidoros Şapelini yakından görmeye gidiyoruz. Denizin ortasında bulunan bu küçük kilise uzaktan görüntüsü ile resmedilmiş bir tablo gibi duruyor. Turumuzun son durağı ise adanın sembollerinden birisi haline gelmiş yel değirmenleri oluyor. Tabakika bölgesine gidiyor ve burada fotoğraf molası veriyoruz. Otelimize giderek kuzey ada turumuzu sonlandırıyoruz.

2. Gün Güney Ada Gezisi

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından otobüsümüze binerek adanın güneyine doğru ilerliyoruz. İlk durağımız seramikçiliğin yapıldığı Armolia oluyor. Burada meşhur damla sakızı ağaçlarını sizlere tanıtıyoruz. Yerel ürünlerin satıldığı işletmeleri ziyaret ederek alışveriş yapabilirsiniz. Kahve molamızı tarihi bir köyün meydanında vermek üzere Mesta’ya gidiyoruz. Mesta kale şeklinde inşa edilmiş ve günümüze kadar gelmeyi başarmış bir orta çağ köyü. Dar sokaklarında ilerlerken karşımıza çıkan Taksiarhis Kilisesini de ziyaret ediyoruz. Köy meydanında bulunan kafeteryalarda bir şeyler içmek için mola veriyoruz. 
 
Buradan ayrılarak çok merak edilen Pirgi köyüne gidiyoruz. Evlerin dış cephelerine yapılmış süslemeleri ile bilinen Pirgi’de aslında 14. yüzyılda inşa edilmiş bir orta çağ köyü. Gri ve beyaz renklerle süslenmiş bu evlerin bulunduğu dar sokaklarda ilerleyerek turumuza devam ediyoruz.
Öğle yemeği için güzergahımız üzerinde bulunan Emporios’a gidiyoruz. Burada bulunan tavernalardan istediğimize oturabiliyoruz. Bu bölgeyi önemli yapan ise burada bulunan volkanik plaj. İsteyen konuklarımız 250 metre yürüyerek siyah taşlardan oluşan bu plajı görmeye gidebilirler.

Turumuzu sonlandırmadan yolumuzun üzerinde buluna LIDL Süpermarkette küçük bir alışveriş molası da vereceğiz

Taverna ( Akşam )

* Canlı müzikli taverna organizasyonumuz yeterli katılımcı olması durumunda olacaktır. Yemek servisi fiks menü olarak her 4 kişiye ortak serpme Yunan yemek ve mezeleri servis edilir. Oturma düzenimiz 8 kişi – 12 kişi ve benzeri şekilde olur. Limitsiz içecek servisi olacaktır. Katılımcılarımız ile saat 21:00 ‘de buluşarak tavernamıza gideceğiz.

3. Gün Batı Ada Gezisi

Kahvaltımızın ardından valizlerimizi otobüsümüze yerleştirip adanın batısına doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız Unesco tarafından koruma altına alınmış Nea Moni Manastırı oluyor. 11. yüzyılda inşa edilmiş olan Nea Moni manastırının içerisindeki ana kiliseyi ziyaret ederek içerisinde bulunan Bizans dönemine ait mozaikleri görüyoruz. İstanbul’un en önemli atölyelerinde bulunan sanatçılar tarafından yapılmış bu muhteşem mozaikler Yunanistan’daki iyi durumda olan üç koleksiyondan birisidir.
 
Sizleri gene etkileyecek bir köye doğru gidiyoruz. 14. yüzyılda bir dağın yamacına korsan saldırılarından korunmak için orta çağda inşa edilmiş Anavatos Köyü. Günümüzde kimsenin yaşamadığı bu tarihi köyün yanına kadar gidiyor ve burada kahve molamızı veriyoruz. İsteyen konuklarımız yukarıya köye doğru çıkarak bu tarihi yakından görebilirler.
 
Sakız Adası’nın tam ortasında bulunan Avgonima’ya giderek burada öğle yemeği molamızı veriyoruz. Özelikle fırında veya çevirme oğlak eti , şaraplı horoz  gibi yerel yemekleri ile bilinen bu köyde bal, peynir gibi ürünleri de bulabiliyorsunuz. Turumuzu sonlandırmak üzere şehir merkezine geri gidiyoruz. Feribotumuzun hareket saatine kadar sizlere Sakız Adası şehir merkezinde kısa bir serbest zaman tanıyoruz. Saat 17:00 ‘de gümrükte hazır oluyor ve gerekli kontrollerden sonra feribotumuza binerek Çeşme’ye doğru hareket ediyoruz.
Dahil Olan Hizmetler
Dahil Olmayan Hizmetler
Tur Ücreti

Sakız Adası Kurban Bayramı Turu Hakkında

Düzenlemiş olduğumuz Sakız Adası Kurban Bayramı Turu kapalı bir grup olarak sadece bu tur paketini satın alan misafirlerden oluşacak.  Tur boyunca Atlas-Tur yetkilileri sizlere olacak. 

Atlas-Tur gerekli gördüğü durumlarda tur programının içeriğine uymak kaydıyla gezi günleri ve saatlerinde değişiklik yapabilir. Hava – deniz koşullarına göre seyahatimizi yapacağımız feribotumuzda değişiklik söz konusu olabilir.

İade ve İptaller

Lütfen iptal ve geri ödeme şartlarını inceleyiniz.

  • Kesin tur rezervasyonu toplam tur bedelinin en az %50 ‘si ödendikten sonra gerçekleştirilir. Kapora ödemesi veya tur bedelinin tamamının ödenmediği rezervasyon geçersizdir.
  • Kötü hava – deniz koşullarından dolayı Çeşme – Sakız Adası feribotların sefer yapamaması durumunda seyahat ( tur ) gerçekleşemez ve bu durumda tur iptal olur. * Feribot firmaları ve * oteller ile görüşülerek kesinti yapılmaması durumunda tur katılımcılarının tur bedelleri  15 iş günü içerisinde iade edilir.
  • Rezervasyonu yapılmış – kaporası veya toplam tur bedelinin hepsi alınmış rezervasyon tur başlangıç tarihinden 21 gün önce iptal edilebilir. İptal olması durumunda ödemiş olduğu tur ücreti iade edilir. Acente ( Atlas-Tur ) tur bedelinin iadesini yaparken kendi yapmış olduğu hizmetlerin bedelini belirleyerek iade tutarından düşer ve geri kalan tutarı müşterisine iade eder.
  • Rezervasyonu yapılmış – kaporası veya toplam tur bedelinin hepsi alınmış rezervasyon tur başlangıç tarihine 7 gün kala iptal edilemez. İptal edilmesi durumunda ödenmiş olan kapora ( veya tur bedelinin tamamı ) geri iade edilmez ( * kalan tur bedeli talep edilebilir )
  • Rezervasyonu yapılmış – kaporası veya toplam tur bedelinin hepsini ödemiş tur katılımcısının Vize başvurusu yapması ve vizesinin çıkmaması ( * sorun yaşaması ve benzeri ) durumunda ödemiş olduğu  kapora ( veya tur bedelinin tamamı ) yanar , geri iade edilmez ( * kalan tur bedeli talep edilebilir )
  • Seyahat günü Türkiye pasaport polisinde veya Yunanistan’a girişte pasaport polisinde tur katılımcısının sorun yaşaması , ülkenden çıkış yapamaması , Yunanistan’a giriş yapamaması gibi durumlarda ödemiş olduğu tur ücreti yanar ve geri iade edilmez. Atlas-Tur bundan sorumlu tutulamaz.  ( * kalan tur bedeli talep edilebilir )
  • Seyahat günü tur katılımcısının pasaportunun veya vizesinin seyahate uygun olmamasından dolayı seyahat edememesi , check -in işlemlerinin yapılamaması durumunda ödemiş olduğu tur ücreti yanar ve geri iade edilmez.  ( * kalan tur bedeli talep edilebilir )
  • Tur katılımcısının turu yarıda kesmesi ve kendi imkanları ile dönmek istemesi durumunda her hangi bir geri ödeme yapılmaz.
  • Hava ve deniz koşullarına bağlı olarak dönüş feribot seferlerinin son dakika ( Chios – Çeşme ) iptal edilmesinden doğacak ekstra konaklama – yeme içme ve benzeri masraflardan Atlas-Tur sorumlu değildir ve her hangi bir ödeme yapmaz
  • Atlas-Tur yayınlamış olduğu Sakız Adası Kurban Bayramı turu programını yapmak ile yükümlüdür. Fakat bayram yoğunluğundan kaynaklı olarak tur içeriğine bağlı kalma üzere ada içerisindeki gezilerin günlerinde – saatlerinde , gezilecek yerlerde verilecek mola saatlerinde, öğle yemeği molası vereceği yerlerde turun sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için değişiklik yapabilir.