Bizimle iletişim için


Paskalya ve Roket Savaşları Turu

Sakız Adası Paskalya & Roket Savaşları Turu

Turumuz 1 Gece 2 Gün Olarak Revize Edilmiştir

Sakız Adası Paskalya Turu - Sakız Adası Roket Savaşları Turu sizler için özel olarak hazırlanmıştır

Tur Ücreti

Kyveli Otel Paskalya Turu Fiyatı

Aegean Dream Otel

Roket Savaşları Turu 7-8 Nisan

1.Gün Cumartesi 

Paskalya & Roket Savaşları turu için Cumartesi sabahı saat 08:00 da Çeşme gümrük limanı girişindeki TURYOL check-in ofisinde işlemlerimizi yapıyoruz. Pasaport kontrolünün ardından Ege’nin maviliklerinde hızlı feribot ile 30 dakika sürecek keyifli yolculuğumuz başlıyor. Sakız Adası limanına vardığımızda giriş işlemlerinin ardından valizlerimizi otobüsün bagajına yerleştiriyor ve Ege’nin gizli hazinesi Sakız Adası’nı keşfe başlıyoruz.

Sakız Adası şehir merkezi turumuzda APLOTERYA adı verilen Sakız adası çarşısını, Sultan Abdülmecit tarafından yaptırtılan MECİDİYE Cami’yi, Sakız adasının en büyük ve en işlek meydanı olan VOUNAKİ Meydanı’nı geride bıraktıktan sonra BİZANS döneminde inşa edilmiş fakat daha sonra sırasıyla CENEVIZ ve OSMANLI dönemlerinde de adanın yönetim merkezi olmuş SAKIZ KALESİ’ni ve içerisindeki OSMANLI eserlerini ziyaret edeceğiz.

Şehir merkezi gezimizin ardından Kuzey Ada Turu’na başlıyoruz. Adanın sembollerinden biri olan deniz kenarındaki Yel değirmenlerinin yanında fotoğraf molamızı veriyoruz. Molamızın ardından, HOMEROS‘un İlyada ve Odysseia eserlerini yazdığı Vradados bölgesindeki DASKALOPETRA‘yı ziyaret ediyor, adanın tarihi hakkında detaylı bilgi ediniyoruz. Öğle yemeği molası için şirin bir balıkçı kasabası olan LANGADA’ya varıyoruz. Kasaba merkezi gezimizin ardından öğle yemeği için ayrılan serbest zamanda, adanın eşsiz lezzetlerinin tadına bakabilirsiniz. Deniz kenarında lezzetli tatlar içeren bir tavernada öğlen yemeğinin ardından dinlenmek ve akşam yapılacak Roket Savaşlarına enerji toplamak için otelimize doğru hareket ediyoruz.

Roket savaşları etkinliklerini izlemek için belirlenen saatte otel lobisinde buluşuyor ve akşam yemeği için şehir merkezinde bir mola veriyoruz. Yemeğin ardından roket savaşının yapılacağı VRONDADOS bölgesindeki transfer alanına gidiyoruz. Buradan itibaren roket savaşı izleme noktasına transferleri belediyenin küçük otobüsleri yapmaktadır. Dönüş için belirlenen saatte tekrar buluşma noktamızda hazır olup, otelimize transferi gerçekleştiriyoruz.

2.Gün Pazar

Sabah kahvaltının ardından otobüsteki yerimizi alıyoruz. Rotamızı; dünyada damla sakızının en önemli üretim yeri olan ve MASTİKA HORYA olarak adlandırılan SAKIZ KÖYLERİ’ ne çeviriyoruz. Cenevizlilerden kalan narenciye bahçeleri ile çevrelenmiş Ceneviz tarzı taş konakları ile meşhur KAMBOS bölgesinin içinden geçerek, ilk durağımız olan ARMOLİA köyü’ ne varıyoruz. Burada adanın meşhur Sakız Ağaçlarını da yakından görüyoruz. Seramik yapımı ve seramik işlemeciliği ile büyük bir üne sahip olan Armolia köyünde seramikten sürahiler, vazolar, bardaklar ve fincanlar yapılmaktadır. Arzu edenler buradaki mağazalardan seramik ve yerel ada ürünleri alışverişi yapabilirler.

Buradan sonraki durağımız, Bizans döneminde inşa edilen, adanın en turistik ve labirent sokaklarıyla ünlü MESTA köyü. Benzersiz bir mimariye sahip olan bu köy, hem eşsiz evlerini hem de Yunanistan’ın en önemli kiliselerinden biri olan Aziz Taksiarhis kilisesini günümüze kadar bozulmadan getirmeyi başarmış, ortaçağ kale-köylerinden biri olarak sizleri yüzyıllar öncesine götürüyor. Burada vereceğimiz serbest zamanda dilerseniz köy meydanında kahve içebilir, adaya özgü lezzetleri tadabilirsiniz. Ardından, Ada’nın güneyindeki en büyük köylerinden biri olan ve duvarları siyah beyaz desenli evleri ile ünlü PYRGİ köyü’ ne varıyoruz. Bu Ortaçağ Köyünün sokaklarında yürüyüş yaparken, önemli tarihi anıtları ve Bizans dönemine ait Kutsal Havarilere adanmış Agion Apostolon Kilisesini görebilirsiniz. Bu keyifli turumuzun son durağı, yemek molası vereceğimiz, siyah volkanik taşlardan oluşan adanın en ünlü plajı Mavra Volia’nın bulunduğu EMPORİOS’a gidiyoruz. Birbirinden lezzetli ve bir o kadarda damak tadımıza uygun yunan yemekleriyle bu güzel günümüzü bitiriyor, turumuzu tamamlıyoruz.

Dönüş yolunda adanın güzel doğa manzarasını seyrederek merkeze dönüyoruz. Bu güzel günün ardından gümrük işlemlerini bitirdikten sonra gemimizle Çeşme’ye doğru harekete geçiyoruz. Ege’nin mavi sularında keyifli yolculuğumuzu tamamlayıp Çeşme’ye ulaşıyoruz.

Armolia Köyü

armolia köyü sakız adası

Pirgi Köyü

pirgi köyü sakız adası

Mesta Köyü

Mesta Köyü sakız adası

Dahil Olan Hizmetlerimiz

 • Kyveli Otel'de 1 gece oda kahvaltı konaklama 
 • Çeşme - Sakız Adası - Çeşme feribot bileti ( TURYOL ) 
 • 1.Gün: Şehir tanıtım turu (yürüyerek)
 • 1.Gün: Kuzey Ada Turu 
 • 2.Gün: Güney Ada Turu ( Armolia-Pirgi-Mesta Köyleri )
 • 1.Akşam: Roket savaşlarını izleme ( transfer )
 • Türkçe rehberlik 

Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

 • 15 TL Yurtdışı çıkış harcı 
 • Öğle yemekleri 
 •  Akşam yemeği 
 • 1 € şehir vergisi 
 • Canlı Müzikli Taverna - Fiks Menü - Limitsiz içkili ( 30 € ) 
 • Vize ( 120 € )
 • Kişi başı : 105 € 
 • Tek kişi konaklama : 130 €
 • 3. kişi : 105 € 
 • 1. çocuk ( 03-6 yaş arası ) :  %50
 • Geçerli SHENGEN VİZESİ olmalıdr
 • Kapı Vizesi 2018 yılında ne zaman başlayacak kesin olarak belli değildir
 • Turumuz Çeşme'den sabah saat:09:00 çıkışlıdır
 • Rezervasyonun kesinleşmesi için kapora ödemesi yapılmalıdır
 • Bu turumuz küçük çocuklu ailelere ve ileri yaştaki misafirlerimiz için uyğun olmayabilir 
 • Vermiş olduğumuz çocuk konaklama fiyatı 2 yetişkin 1 çocuk konaklama için geçerlidir
 • Yunanistan'da bütün kapalı işletmelerde siğara içilmektedir

 

Atlas Tur bir çok kereler Sakız Adası Roket Savaşları Turu - Sakız Adası Paskalya Turu düzenlemiştir.2016 yılında semt sakinlerinin şikayetleri ve haklı görülmeleri üzerine bir ilk olarak Roket Savaşları yapılmamıştır.2017 yılında ise bu 100 yıllık gelenek tekrar edilmiş ve Roket Savaşları yapılmıştır

ATLAS TUR
Pine & Sun Seyahat Acentası
tursab logo
No: 2704

Atlas-Tur Turizm İşl. ve San. Tic. A.Ş

Hulusi Öztin CD No: 37 Çeşme - İzmir

0553 678 40 44

WhatsApp
Bizi Arayın
Biz Neredeyiz