Sakız Adası
Paskalya Turu

Sakız Adası Paskalya Turu ve Sakız Adası Roket Savaşları Turu 2020. 

18 - 19 Nisan

Sayfa İçeriği

95 €
'dan başlayan fiyatlarla

Sakız Adası Roket Savaşları Turu

Dünyada eşi benzeri olmayan bu görsel şöleni kaçırmayın. Geçen senin fiyatlarıyla sunduğumuz turumuza erken rezervasyon yapın ve karlı çıkın.

Detaylı Bilgi & Rezervasyon :
0553 678 4044
sakız adası paskalya turu
Paskalya Bayramı

Hrisitiyanlığın en değerli bayramıdır.Doğu ve batı kiliseleri bu bayramı değişik tarihlerde kutlarla.Her yıl mart ayı sonu ile nisan ayı sonuna gelen değişik tarihlerde kutlanır. Kutlamanın yapıldığı haftaya ” Kutsal Hafta” denir. Bu haftadan önce ise 40 günlük bir oruç vardır. İsa Mesihin çarmıha gerildikten sonra 3.günde dirilişi kutlanır. Bu gün pazar gününe denk gelir.

İsa Mesih çarmıha gerilmeden önce , perşembe günü son akşam yemeğinde öğrencilerinin ayaklarını yıkar ve onlara ekmek ile şarap verir. Ekmek İsa Mesih’in bedenini , şarap ise kanını sembolize eder

Paskalya gecesi yani cumartesi akşamı , Hristiyanlar kiliselerde yapılacak olan ayinlere katılırlar. Bu katılımlarında herkesin elinde mumlar olduğunu görebilirsiniz. Sakız Adası’nda da bu kutlama aynı şekilde gerçekleşir. İnsanlar kiliseden sonra saat: 24:00 gibi evlerine giderek bugüne özel olarak hazırlanmış olan çorbalarını yerler ( Magiriça ) .

Sakız Adası Paskalya Turu

1.Gün :   Turumuz 18 nisan cumartesi sabahı Çeşme’de bulunan Atlas-Tur ofisinde saat: 07:30 ile 08:00 arasında buluşmamız ile başlayacaktır. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra feribotumuz ile 09:00’da Sakız Adası’na ( Chios’a ) hareket edeceğiz.Sakız Adası gümrüğündeki pasaport işlemlerimizin ardından,dışarıda bizi bekleyen tur otobüsümüze valizlerinizi bıraktıktan sonra sizlerle şehir merkezi turumuza başlıyoruz.

Bu turumuzu yürüyerek yapıyor ve Osmanlı’dan günümüze kadar kalmayı başarmış Mecidiye Camii , Sakız Adası Kalesi içerisinde bulunan Osmanlı Mezarlığı – Medrese ve Hamamı görüp öğle yemeğimiz için adanın kuzeyinde bulunan Langada’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan ve adanın sembollerinden olan yeldeğirmenlerinde kısa bir fotoğraf molamız oluyor. Daha sonra kısa bir mola da Daskalopetra’da veriyor ve burada bulunan, Homeros’un İlyada ve Odysseia destanlarını yazdığı rivayet edilen öğretmen kayasını görüyoruz.Son olarak Langada’ya varıyor ve öğle yemeği molamızı veriyoruz.

Otelimize gidip odalarımıza yerleşip dinlendikten sonra , saat: 19:30’da roket savaşlarına gitmeden önce akşam yemeğimizi yiyeceğimiz otelimize gidiyoruz.Akşam yemeği açık büfe olarak servis ediliyor. Saat:21:30’da rehberimiz ile birlikte roket savaşlarının yapılacağı Vrondados’a doğru yola çıkıyoruz.

sakız adası roket savaşları turu

Sakız Adası Roket Savaşları Turu'muz

Sakız Adası roket savaşları turu saat : 21:30 ‘da başlıyor ve roket savaşlarını izlemek için yola çıkıyoruz. Otobüsümüz bizleri roketleri izlememiz için Aipos Dağın’a çıkartaçak olan belediye minibüslerinin olduğu noktaya gidiyor ve roket seyretmek üzere dağa çıkıyoruz.Roket savaşlarının bitmesi ile tur otobüsümüze geri gelip otelimize dönüyoruz 

2.Gün : Otellerimizdeki sabah kahvaltımızın ardından ”Güney Ada Turu”na başlıyoruz.Bu turumuzda ilk durağımız ARMOLIA Köyü oluyor.Burada sizlere damla sakızı ağacını tanıtıyoruz.İsteyen konuklarımız burada bulunan seramik ve yerel ürünler satan dükkanlardan alışveriş yapabiliyor.Turumuza MESTA Köyüne giderek devam ediyoruz.14.y.y’dan kalma ve hala insanların yaşadığı bir orta çağ köyü.Kale köy olarakda biliniyor.Burada köy meydanında kahve molamız oluyor , isteyen konuklarımızla köy meydanında bulunan Aziz Taksiarhis Kilisesini ziyaret ediyoruz.

Turumuzdaki gene çok beğeneceğiniz diğer bir köy ise PIRGI Köyü. 14.y.y’dan kalma bir orta çağ köyü.Farkı ise evlerin dış duvarlarına yapılmış olan süslemeler.Kazıma yöntemi ile gri ve beyaz renklerde geometrik şekillerle süslenmiş evler. Burada da sizlere hediyelik ve yerel ürünleri almanız için kısa bir zaman vereceğiz.

Turumuzun son durağı ise öğle yemeği molamız oluyor. Canlı Yunanca müzik dinleyebileceğiniz deniz kenarında bulunan yerel bir tavernada öğle yemeğimizi yiyoruz.  

Yemeğimizin ardından şehir merkezine geliyoruz ve sizleri Çeşme’ye dönüş için uğurluyoruz.

Dahil Olan Hizmetlerimiz

Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

Otellerimiz ve Tur Ücretlerimiz

Morning Star Otel

3 yıldızlı

Diana Otel

2 yıldızlı

Aegean Dream Otel

4 yıldızlı

Golden Sand Otel

4 yıldızlı
Atlas-Tur olarak 2007 yılından buyana Sakız Adası / Chios 'a feribot biletleri satış acentalığı yapıyor ve turlar düzenliyoruz.