2 gün sakız turu
Anasayfa » Sakız Adası Turları » 2 Gün 1 Gece Sakız Adası Turu | Yeni Turumuz

1 Gece 2 Gün Sakız Adası Turu ( YENİ )

1 gece 2 gün Sakız Adası Turu konaklamalı olup bütün turlar fiyata dahil edilmiştir. Bu programımızda adayı en güzel şekilde gezip tanıyacaksınız. Tur boyunca Atlas-Tur personeli sizlerin yanında olacak.

Neden 2 Gün Sakız Adası Turu ?

Özel 2 gün Sakız Adası Turu paketimiz neden mi farklı ?

Merkezi Otellerde Konaklama

Konaklama şehir merkezinde ki otellerde olacak. Bu sayede istediğiniz zaman çıkıp serbest bir şekilde gezip dolaşabilecek ve alışverişlerinizi yapabileceksiniz. Önerimiz adanın en iyi oteli olan 4 yıldızlı Chandris Otel olacaktır.

2 gün sakız adası turu 1 gece
2 gün sakız adası turu konaklamalı

2 Gün Sakız Adası Turu Programımız

1. Gün Şehir Merkezi

2 gün Sakız Adası Turu programımız cumartesi sabah saat: 07:30 ile 08:00 arasında Çeşme’de bulunan Atlas-Tur ofisinde buluşmamız ile başlayacak. Check-In ve pasaport kontrollerinin ardından hızlı feribotumuza ( Katamaran ) binerek yolculuğumuza başlayacağız. Sakız Adası’ndaki kontrollerimizin ardından dışarıda bizleri bekleyen tur otobüsümüze eşyalarımızı bırakıyor ve rehberimiz ile birlikte şehri gezmeye başlıyoruz.

Yürüyerek yapacağımız şehir tanıtım gezimizde Sakız Adası Kalesi içerisine girerek burada bulunan Osmalı döneminden kalan eserleri sizlere gösteriyoruz. Şehir meydanına doğru ilerliyor Mecidiye Camii’ni gördükten sonra ana çarşıda küçük bir yürüyüşümüz oluyor. Burada bulunan yerel işletmeleri de sizlere tanıttıp bir şeyler içmeniz , alışverişlerinizi yapmanız için serbest zaman veriyoruz.

sakız adası chios limanı
SAKIZ ADASI LİMANI

Kuzey Ada Turu ( 1. Günün devamı )

Belirlediğimiz saatte buluşarak gerçekleştireceğimiz Sakız Adası Kuzey Ada turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda öğle yemeğimizi yiyeceğimiz Lagada ilk durağımız olacaktır.

Lagada

Lagada adanın kuzeyinde bulunan küçük bir koya 1920 ‘ler de yerleşen denizcilerin oluşturduğu şirin bir balıkçı köyüdür. Özellikle deniz ürünleri yemek için de yerel halkın devamlı olarak gittiği bir yerdir. Bizim de öğle yemeği için ilk durağımız Lagada olacak. Burada bulunan işletmelerden istediğinize oturarak keyifli zaman geçirebileceksiniz. Öğle yemeğimizin ardından buradan ayrılarak turumuza devam ediyoruz.

Agios İsidoros Şapeli

Denizin üzerinde bulunan Agios İsidoros Kilisesi uzaktan görüntüsü ile bir tabloyu andırıyor. İskenderiyeli bir denizci olarak geldiği Sakız Adası ( Chios’da ) Hıristiyanlığı seçtiği için büyük acılara maruz kalan İsidoros yaşamanı inancı uğruna yitirmiş ve kendi adına yapılmış olan şapelin olduğu kayalıklara gömülmüştür. Daha sonraki yıllarda ise onun adına kilise inşa edilmiştir. Buradaki fotoğraf molamızın ardından yel değirmenlerine doğru ilerliyoruz.

Yel Değirmenleri ( Tabakika )

Sakız Adası Kuzey adası turumuzun son durağı ise bir çok misafirimizin görmek istediği Yel Değirmenleri oluyor. Fotoğraf molası ve ayrıca isteyen konuklarımız burada bulunan süpermarkete giderek alışveriş de yapabilecekler.

Konaklayacağımız otelimize giderek bizlere ayrılan odalarımıza yerleşiyoruz.

agios isidoros şapeli yeni
sakız adası yel değirmenleri
sakız adası langada
TAVERNA

Akşam otelimizin lobisinde buluşarak şehir merkezinde bulunan canlı müzikli tavernamıza gidiyoruz. Bize ayrılan yerlere grup olarak oturuyor ve gecenin tadını çıkartıyoruz.

Yemekler fiks menü olarak her 4 kişiye serpme olarak servis ediliyor. Yerel Ouzo- Şarap – Su – Meşrubatlar limitsiz olarak servis edilir.

Kişi başı ücretimiz : 40 Euro

sakız adası taverna

2. Gün Güney Ada Turu

Sakız Adası turumuzun 2. gününde ise Güney Ada gezimiz oluyor. Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından tur otobüsümüzde yerlerimizi alarak adanın güneyine doğru ilerliyoruz.

Adaya ismini veren damla sakızı ağaçlarını yakından görmek üzere Armolia’ya köyüne gidiyoruz. Ağaçları yakından görüp ürün hasatı ile ilgili bilgileri rehberimizden dinledikten sonra ise burada seramik satan işletmleri ziyaret edebilirsiniz. Seramiğin yanında damla sakızı , reçel , ouzo ve benzeri diğer bir çok ürünü de bulabileceksiniz.

Güney Ada Turu Sakız Adası Armolia Köyü
Sakız Adası Pirgi Köyü
Sakız Adası Mesta Köyü
Sakız Adası Volkanik Plaj

Sakız Adası Orta Çağ Köyleri

Mesta Köyü

Adaya gelen yerli ve yabancı bir çok turistin en çok ziyaret ettiği yerlerden birisi olan Mesta Köyü’ne gidiyoruz. 14. yüzyıldan günümüze kadar ayakta kalmayı başarmış bu orta çağ köyünün labirent şeklinde dar sokaklarında dolaşıp meydanda bulunan Taksiarhis Kilisesini ziyaret ediyoruz. Kafelerin bulunduğu şirin köy meydanında ise küçük bir kahve molamızda olacak.

Pirgi

Eşi benzeri olmayan Pirgi köyüne gidiyoruz. Orta çağ’da bir gelenek olarak başlayan evlerin dış cephelerini süsleme geleneği yaşadığımız güne kadar gelmiş. Günümüzde kazıma yöntemi ile süsledikleri evleri görüyor ve Sakız Adası Pirgi köyünün içerisinde güzel bir yürüyüş yapıyoruz. Elbette burada da küçük bir molamız olacak.

Emporios Volkanik Plaj

Yemek için ise seçimimiz Emporios koyu oluyor. Burada ailelerin işlettiği restorantlarda deniz ürünlerinin tadına bakabilirsiniz. Üşenmeyen konuklarımız ise 250 metre uzaklıkta bulunan dünyada eşi benzeri olmayan Mavra Volia yani volkanik plajı gidip görebilirler.

Feribot dönüş saatimizin yaklaşması ile buradan ayrılarak şehir merkezine gidiyoruz. Gümrük kontrollerimizin ardından gelmiş olduğumuz feribot ile adadan ayrılarak 2 gün 1 gece Sakız Adası turumuzu bitiriyoruz.

Dahil Olan Hizmetler

Dahil Olmayan Hizmetler

1 Gece 2 Gün Sakız Adası Turu Fiyatımız

Otel Seçimi ve Ücretler

Küçük Uyarılar

Hakkımızda

Atlas-Tur çok uzun yıllardan beri sadece Yunanistan gemi biletleri satan ve Yunanistan’ın Sakız Adası’na ( Chios’a ) turlar düzenleyen yerel Tursab üyesi seyahat acentesidir….

 

İletişim

Sosyal Medya

İzmir ticaret odası
Deniz ticaret odası