Atlas-Tur

Sakız Adası Turu

Güney Ada Turu

fiyat etiketi
45 €
Feribot Bileti DAHİL
Adanın en güzel köylerini geziyoruz

Güney Ada Turu Türkçe rehber eşliğinde 3 tane muhteşem köy gezisi ve volkanik plajda ( Emborios ) verdiğimiz öğle yemeği molasından oluşuyor.

günübirlik sakız adası turu
Küçük Uyarılar; Bunları bilmenizde fayda var

Günübirlik Sakız Adası Turu

Günübirlik Sakız Adası Turu sabah saat: 08:00’de Çeşme’de rehberimiz ile buluşmamız ile başlıyor. Check-In ve pasaport işlemlerimizin ardından feribotumuza biniyoruz. Keyifli bir deniz yolculuğumuzun ardından Sakız Adası’na ( Chios’a) varıyor ve turumuza başlıyoruz. Öncelikle şehir merkezini serbest gezmeniz için bir zaman veriyoruz. Alışverişlerinizi yapabilir ve kafeteryalarda oturup keyif yapabilirsiniz.

Belirlediğimiz saatte buluşup otobüsümüz ile yapacağımız  Sakız Adası Güney Ada Turu’na başlıyoruz. İlk durağımız Armolia Köyü oluyor .

Armolia Köyü :

El yapımı seramik işleri ile meşhur olmuş bir köy. Seramik işlerinin yapıldığı ve satıldığı bir den fazla işletme vardır.

Bu işletmeleri ziyaret etmeniz ve alışveriş için sizlere yeterli zaman veriyoruz. Ayrıca burada bulunan damla sakızı ağaçlarını da yakından görme şansımız oluyor.

Pirgi Köyü :

Sakız Adası’nın gerçekten en ilginç ve güzel köylerinden birisidir Pirgi Köyü. Armolia’dan sonra buraya geliyoruz. Bu köyün özelliği evlerin dış duvarlarına yapılmış olan süslemeler. Köyün dar sokaklarında fotoğraf çekerek geziyoruz. Bizleri şirin bir köy meydanı karşılıyor. Anlatılana göre Kristof Kolomb’un yaşadığı evi dışardan görüyoruz. Gerçekten burada yaşamış mı ? Kimse bilmiyor. Ama köyde ”Kolomb” soy ismini taşıyan bir aile var.

Turumuzda küçük bir alışveriş molası. Yerel ürünlerin satıldığı ( likör – uzo – damla sakızı – magnet v.b ) küçük bir işletmede sizlere damla sakızlı şeker ve damla sakızlı likör ikramımız oluyor.

Mesta Köyü :

Pirgi’den sonra diğer durağımız Mesta Köyü’ne geliyoruz. Günümüze kadar karakteristik özelliğini korumayı başarmış. Mesta Köyü 14. yüzyılda beşgen şekilde , bir kale gibi inşa edilmiş. Amaçları korsan saldırılarından korunmakmış.

Köyün dehliz gibi dar sokaklarından ilerliyor ve köy meydanına geliyoruz. İsteyen konuklarımızla burada bulunan Yunanistan’ın en büyük kiliselerinden birisi olan Taksiarhis’i ziyaret ediyoruz. Çok mucizevi olduğuna inanılan bu kilisede isteyen konuklarımız mum yakabilirler.

Ardından köy meydanında kahve molamızı veriyoruz. İsteyen konuklarımı köyü gezip fotoğraflayabilirler. Molamızın ardından kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Emborios  ( Volkanik Plaj ) :

Turumuzun sonuna doğru öğle yemeği molamızı vereceğimiz Emborios’a geliyoruz. Burada bulunan geleneksel Yunan Tavernalarında deniz ürünlerinin tadına bakıp dinleniyoruz. İsteyen konuklarımız 250 mtr uzaklıkta bulunan Volkanik Plajı görmeye gidebilirler.

Yemeğimizin ardından buradan ayrılıyor , merkeze geri dönüyoruz. Şehir merkezine ( Chios’a ) girmemiz ile Günübirlik Sakız Adası Turu ‘muz sonlanıyor.

Sakız Adası Güney Ada Turu

Armolia
Armolia Köyü
Pirgi
Pirgi Köyü
Mesta
Mesta Köyü
Emborios
Emborios Plajı Sakız Adası

Sakız Adası Güney Ada Turu en çok tercih edilen turumuzdur. Yukarıda görmüş olduğunuz 14. yüzyıldan kalma köyleri Türkçe rehber eşliğinde gezme fırsatını sizde yakalayın. Rezervasyon için Atlas-Tur 0232 712 7754 arayabilirsiniz.

Dahil Olan Hizmetler

Dahil Olmayan Hizmetler

Ücretlendirme

Yunanistan Mutfağından

Yunan Salatası
Yunan Salatası
Ahtapot Izgara
Ahtapot Izgara
Kalamar Tava
Kalamar Tava
Peynir Saganaki
Saganaki Peynir Izgara
Karides Saganaki
Karides saganaki
Deniz Mahsullü Makarna
Deniz Mahsullü Makarna
Bifteki ( Büyük Köfte)
Yunan Bifteki Köfte
Musakka
Mousakas
Küçük Uyarılar !!!

Lütfen aşağıda yazmış olduğumuz bilgileri okuyun. Turunuzun istediğiniz gibi geçmesi için çalışıyoruz.

şaşıran kadın resmi

Bir çok misafirimizin katıldığı günübirlik Sakız Adası turu yazın her gün, kışın ise cumartesi günleri yapılır. 

Kendinize özel bir tur olsun istiyorsanız Atlas-Tur ile iletişime geçerek bilgi ve fiyat alabilirsiniz.