Çeşme sakız adası feribot
Anasayfa » Feribot Seferleri » Sakız Adası Feribot Biletleri Sefer Günleri ve Saatleri

Çeşme Sakız Adası Feribot Seferleri

Çeşme Sakız Adası feribot seferleri düzenli olarak yapılmaktadır. Gemilerin çalışma günleri ve saatleri mevsime değişiklik gösterebilir. 2024 yılında da yaz ve kış olmak üzere seferler düzenli olarak yapılmaktadır. Sefer gün ve saatlerini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilir veya online olarak web sayfamız üzerinden Sakız feribot bileti sorgulayarak öğrenebilirsiniz.

Sakız Adası Feribot Bileti

Çeşme Sakız Adası feribot bileti ücretleri 2024 yılında güncellenmiş olup yeni Sakız feribot bileti ücretlerini web sayfamızda görebilirsiniz.

Güncel Seferler

Çeşme'den

Sakız Adası'ndan

Yolcular 1 saat önce Check – In kontrolünde bulunmalıdırlar.

sakız adası feribot bileti

Çeşme Sakız Adası Feribot Bileti

Güncel Çeşme – Sakız Adası feribotu bilet ücretleri gidiş-dönüş olmak üzere aşağıdaki gibidir.

ERTÜRK 50 €

Gidiş - Dönüş

TİLOS 50 €

Gidiş - Dönüş

TURYOL 45 €

Gidiş - Dönüş

SUNRISE 45 €

Gidiş - Dönüş

Çeşme Sakız Adası Feribot Firmalarımız

Atlas-Tur sefer yapan Tilos – Ertürk – Turyol ve Sunrise Lines firmalarının resmi Sakız feribot bileti satış acentesidir. 15 yıldan fazla deneyim ile siz değerli misafirlerimizin rezervasyonlarınızı güvenle yapmaktayız. Bizi arayarak ( 0232 712 77 54 ) sefer gün ve saatlerini öğrenebilirsiniz.

Sakız Adası Feribot Seferleri

Yunanistan’ın 5. büyük adası olan Chios yani Sakız Adası’na Türkiye’den ulaşım sadece Çeşme Ulusoy Limanın’dan hareket eden gemiler ile yapılır. Takribi 9 deniz mili bir yolculuk sürer. Seçmiş olduğunuz gemiye göre seyahat süresi 20 dakika ile 50 dakika arasında değişmektedir. Seferler yaz ve kış olmak üzere devamlı olarak yapılır. Çeşme’den sabah hareket eden gemiler ile gidip aynı gün akşam üstü dönebilirsiniz.

Seyahat edebilmek için geçerli pasaport ve vize gereklidir. Yeşil pasaporta vize istenmez

Sakız Adası Feribot Bileti Hakkında

Çeşme Sakız feribot bileti hakkında sizlere söylemek istediğimiz önemli bir kaç konu var. İnternetten veya yerel acenteden almış olduğunuz biletlerinizi onaylatmak için seyahat saatinden 1 saat önce firmaların liman Check-In ofisine gitmelisiniz. Eğer arabanız ile seyahat edecekseniz biraz daha erken gitmenizde fayda var.

Bilet fiyatları seçilen firmaya göre değişiklik gösterir. Gidiş-dönüş bilet ücreti çok daha ekonomiktir. Çocuk ve bebekler de ayrıca ücretlendirilir. Araç ücretleri ise aracının cinsine göre değişirken bisikletten ekstra bir ücret alınmaz. 

İptal ve İade

Sakız feribot bileti iptali ve iadesi sebeplere göre değişir. Yolcunun son dakika seyahat belgelerinde çıkan sorunlar, pasaport polisinin yurtdışına çıkışına izin vermemesi, Check -in noktasına geç gelen ve yolcu listesine girememiş yolcuların biletleri yanar, para iadesi yapılmaz. Bütün yolcular kendi seyahat belgelerinden ( pasaport , vize ) sorumludur.

Seyahate günler kala ise bilet tarih  değişikli yapmak mümkündür. Bilet açığa alınabilir. Fakat bu biletin sezon içerisinde kullanılması gereklidir. Bilet isim değişikli yapılarak başkasına kullandırılamaz.

Gemide oluşan sebeplerden dolayı seferin yapılamaması durumunda biletlerin tarihleri değiştirilir veya talep üzerine ücret iadesi yapılır. Ücret iadesi asıl olan gemi firmaları tarafından gerçekleştirilir.

Önemli Hususlar

Çeşme Sakız feribot bileti satın almadan önce lütfen seyahat belgelerinizin tam ve eksiksiz olduğundan emin olun.

Hakkımızda

Atlas-Tur çok uzun yıllardan beri sadece Yunanistan gemi biletleri satan ve Yunanistan’ın Sakız Adası’na ( Chios’a ) turlar düzenleyen yerel Tursab üyesi seyahat acentesidir….

 

İletişim

Sosyal Medya

İzmir ticaret odası
Deniz ticaret odası