Konaklamalı
Sakız Adası Turu

Turumuz Kışın da Devam Ediyor
Sayfa İçeriği
99 €
Mart Ayı Sonuna Kadar
Chandris Otel Konaklamalı
1 Gece 2 Gün

Konaklamalı Sakız Adası Turu devam ediyor… Bu turumuzda sizlere adayı en iyi şekilde tanıtıyoruz. Şehir merkezini beraber geziyoruz. Adanın en güzel köylerine gidiyoruz. Turumuz Türkçe rehber eşliğinde gerçekleşiyor.

Cumartesi
Turumuz sabah saat: 09:30'da feribotumuzun hareketi ile başlayacaktır. Türkçe rehber eşliğinde otele transfer ve şehir tanıtım turu.
1.Gün
Pazar
Sabah kahvaltımızın ardından Güney Ada Turu başlıyor. Bu turumuzda Armolia - Pirgi - Mesta Köyleri Türkçe Rehber eşliğinde geziliyor.
2.gün

Konaklamalı Sakız Adası Turu

Detaylı Tur Programı

1.Gün

1. Gün : Şehir Merkezi

Turumuz sabah saat: 08:30’da Çeşme’de bulunan Atlas Tur ofisinde buluşmayla başlıyor. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra feribotumuz 09:30’da Sakız Adası’na ( Chios’a ) doğru hareket ediyor.

Adaya vardığımızda rehberimiz bizi bekliyor olacak. Tur otobüsü veya taksi ile  otelimize gidiyoruz. Odalara yerleşip veya eşyalarımızı otele bırakıp yürüyerek şehir turuna başlıyoruz.  Korai Kütüphanesi , Aplotaria Çarşısı , Mecidiye Camii , Sakız Adası Meydanı , Kale , Osmanlı Kabristanı , Medrese ve Hamam başlıca size tanıtacağımız yerler.

Daha sonra alışveriş yapmak isteyen misafirlerimize Sakız Adası’nın yerel ürünlerinin satıldığı tanınmış işletmeleri gösteriyoruz. Damla Sakızı , Sakız Reçeli , Reçeller , Damla Sakızı Likörü , Ouzo , Şarap  v.b yerel ürünler. Şarküteri ürünlerinin satıldığı işletmeleri de unutmuyoruz. Öğle yemeğini ise kordon boyunda bulunan yerel tavernalarda alabilirsiniz. Deniz mahsullerinin ve etlerin servis edildiği bir çok yerel işletme bulabileceksiniz.

Akşam tavernaya kadar serbest zamanınız oluyor.

Sakız Adası'nı
Bizimle
Gezmeye
Ne Dersiniz

TAVERNA

Akşam size daha önce göstermiş olduğumuz tavernamızda saat: 21:30’da buluşuyoruz. Masalarınız sizin için önceden ayrılmış olacak.

Servis şekli fiks menü olup, her 4 kişiye ortak serpme olarak Yunan yemek ve mezeleri sunuluyor.

Yerel içecekler Ouzo – Şarap ile meşrubat – su ücretsiz ve limitsiz olarak servis edilecek.

sakız adası taverna
2.Gün

2. Gün : Güney Ada Turu

Otelimizdeki sabah kahvaltısının ardından valizler ile birlikte ayrılıyoruz. Rehberimiz eşliğinde tur otobüsüne binerek Güney Ada Turuna başlıyoruz. 

Turumuzun ilk durağı Armolia Köyü. Burada damla sakızı ağaçlarını yakından görme fırsatınız olacak. Seyahat ettiğiniz döneme bağlı olarak gözyaşı gibi akan reçinesine dokunabilir, kokusunu içinize çekebilirsiniz. Ada ekonomisine ciddi bir katkısı olan damla sakızının nasıl oluştuğu, faydaları ve hasadı hakkında detaylı bilgi edineceksiniz.

Sonrasında yine aynı köyde bulunan seramik atölyelerine konuk oluyoruz. Birbirinden güzel seramik örneklerini, hediyelik eşyaları ya da yerel ürünleri bu atölyelerden satın alabilirsiniz.

günübirlik sakız adası turu
Armolia Köyü
konaklamalı sakız adası turu
Mesta Köyü

Daha sonra 14. yüzyıldan günümüze sağlam bir şekilde ayakta kalan Mesta Köyü’ne gidiyoruz. Orta çağda korsan saldırılarından korunma amaçlı beşgen şeklinde bir kaleköy olarak inşa edilen Mesta’nın büyüleyici atmosferi sizi daha köyün kapısından içeri girdiğiniz anda içine alıp o günlere götürecek. Dar labirent şeklindeki sokaklarda yürüyüp fotoğraf çekebilir, köy meydanında kahve içebilirsiniz. Dileyen konuklarımız meydandaki mucizeleri ile meşhur Aziz Taksiarhis Kilisesini ziyaret edip mum yakabilirler. 

Bir sonraki durağımız ise Pirgi Köyü. Yerel sanatçıların geçmişten günümüze devam eden bir gelenek olarak siyah – beyaz geometrik desenlerle süsledikleri evleri ve 50’ye yakın kilisesiyle meşhur olan bu köy aynı zamanda sakız üretimi ve ticareti açısından bin yılı aşkın bir süredir sadece Sakız Adası’nın değil Yunanistan’ın da önemli merkezlerinden birisidir. Köyün dar sokaklarında yapacağımız gezinti sırasında rehberimizden dinleyeceğiniz hikayeler eşliğinde benzersiz fotoğraf kareleri yakalayabileceksiniz. Yerel ürünleri ve hediyelik eşyaları bulabileceğiniz ufak bir alışveriş molasının ardından köyden ayrılıyoruz.

Sırada öğle yemeği ve dinlenme molası var. Tur güzergahı üzerinde deniz kıyısında yerel bir tavernada vereceğimiz molada adadan ayrılmadan son bir kez daha ouzonuzu yudumlarken Yunan mezelerinin ve deniz ürünlerin tadına bakabilirsiniz.

Yemeğin ardından dönüş yoluna geçiyoruz ve Sakız Adası limanında turumuzu sonlandırıyoruz. 

Güney Ada Turu
Pirgi Köyü

Dahil Olan Hizmetler

Ekstralar

Fiyatlandırma

* Çocuk fiyatları 2 yetişkin 1 çocuk için geçerlidir.

** 3. kişi fiyatı 2 yetişkin ile konaklayan kişi içindir.

Neden Bizim Turumuza Katılmalısınız

Atlas-Tur olarak çok uzun yıllardır Çeşme’de hizmet veriyoruz. Özellikle yerel bir seyahat acentası olarak sadece Yunanistan’ın Chios adasına yani Sakız Adası’na turlar düzenliyor Çeşme – Sakız Adası feribot biletleri satıyoruz. Edinmiş olduğumuz tecrübelerimizden yola çıkarak siz değerli misafirlerimize en iyi hizmeti sunuyor ve en doğru bilgileri paylaşıyoruz.

Konaklamalı Sakız Adası Turu yapmak ve iyi vakit geçirmek istiyorsunuz. Sizinle ilgilenecek bir rehberinizin olmasını istiyorsunuz. Atlas- Tur olarak öncelikle sizlere tur boyunca zamanınızı en iyi şekilde kullanabileceğiniz bir program sunuyoruz. Nerede en iyi hizmeti olabileceğiniz konusunda önerilerde bulunuyoruz.Tur boyunca rehberimiz sizlerin yanında oluyor ada hakkında tarih,kültür ve yaşamı ile bilgileri paylaşıyoruz.

Dikkat Ettiğimiz Hususlar

Yukarıda yazdıklarımızın dışında size uygun tur seçiminde de önerilerimiz oluyor. Sakız Adası’nı günübirlik gezmek istiyorsanız Günübirlik Güney Sakız Adası Turu tam size göre. Eğer konaklamak istiyorsanız ise 1 gece Konaklamalı Sakız Adası Turu veya Sakız Adası Otel Feribot paketlerimizden birini seçebilirsiniz. Bu turlarımızdan size en uygun olanı mevsimi , tatil günlerini v.b koşulları göz önüne alarak seçmeniz konusunda yardmcı olacağız.

Turlarımızın dışında bizden Feribot Biletleri , Oteller, Kiralık Araba , Kapı Vizesi  hizmetlerini alabilirsiniz. Turlar ve sunduğumuz diğer hizmetlerimiz 2020 yılında da aynı hizmet kalitesi ile devam edecek. Rezervasyon için web sayfamızda yazan telefonlardan bize ulaşabilir veya e-mail gönderebilirsiniz.

Atlas-Tur olarak 2007 yılından buyana Sakız Adası / Chios 'a feribot biletleri satış acentalığı yapıyor ve turlar düzenliyoruz.