1 Gece Konaklamalı Sakız Adası
Anasayfa » Güncel Turlar » 1 Gece Konaklamalı Sakız Adası Turu

1 Gece Konaklamalı Sakız Adası Turu

Hafta içi ve hafta sonları olmak üzere düzenli olarak 1 gece konaklamalı Sakız Adası turu yapılmaktadır. Bu tur paketimizde seçmiş olduğunuz otelde 1 gece konaklama , gidiş-dönüş feribot biletlerinizi, ada içerisinde Türkçe rehber eşliğinde yapacağınız güney ada turunu sunuyoruz.

Konaklamalı Sakız Adası Turu

Esnek bir seyahat paketi sunduğumuz konaklamalı Sakız Adası turu programımız yaz ve kış olmak üzere düzenli olarak yapılmaktadır. Seçmiş olduğumuz oteller şehir merkezinde. Yaz mevsiminde ise plaja sıfır otelleri de bu paketimize dahil ediyoruz.

konaklamalı sakız adası turu fiyatı
Şehir Merkezinde Konaklama

Şehir merkezinde 2 tane otel seçeneği sizlere sunuyoruz. Otellerin isimlerini aşağıda görebilir , tıklayarak web sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

sakız adası şehir merkezi
Gümrük

Liman

Chandris Otel

Gümrüğe 1200 metre

Diana Otel

Gümrüğe 800 metre

Konaklamalı Sakız Adası Turu 1. Gün

Şehir Merkezi

1 Gece konaklamalı Sakız Adası turu programı sabah saat 08:00’de sizlerle Çeşme Ulusoy Limanı’nda buluşmamız ile başlıyor. Check-In ve pasaport kontrollerinin ardından feribotunuz saat: 09:20’de hareket ediyor. Kısa bir deniz yolculuğunun arından adaya varıyorsunuz.

Sizler için şehir merkezinde seçmiş olduğumuz otelinize giderek eğer odanız müsait ise yerleşebilirsiniz.

Daha sonra şehir merkezini gezerek kordon boyunda bulunan kafeteryalarda oturup Yunan kahvelerini deneyebilirsiniz. Ana çarşıya giderseniz alışveriş için bir çok işletme bulacaksınız. Damla sakızı, damla sakızlı ürünlerin satıldığı yerel dükkanları ise mutlaka ziyaret edin. Öğle yemeğinizi kordon boyunda bulunan ve deniz ürünlerinin servis edildiği tavernalarda yiyebilirsiniz.

Canlı Müzikli Taverna ( Cumartesi )

Akşam yemeği için şehir merkezinde bir çok işletme bulmanız mümkün. Deniz ürünlerinin servis edildiği işletmeler ile bunların yanında pizzacılar , dönerciler , makarna veya benzeri yiyeceklerin servis edildiği restoranları da bulabileceksiniz.

Canlı müzikli Yunan Tavernası ise cumartesi günleri oluyor. Rezervasyon için Atlas-Tur ‘ dan yardım alabilirsiniz.

Taverna
sakız adası taverna

Kişi başı 50 € fiks menü

Sadece cumartesi akşamları

Konaklamalı Sakız Adası Turu 2. Gün

Güney Ada Turu

Konaklamalı Sakız Adası Turu 2. gününde ise bizleri çok güzel bir gezi bekliyor ” Güney Ada Turu ”. Otellerimize yakın olan acentemizde sabah saat: 11:20 ‘de ( Türkiye saati ile ) hazır oluyoruz. Türkçe rehberimiz ile tur otobüsümüze binerek yapacağımız güney ada gezimize başlıyoruz.

ilk durağımız Armolia oluyor. Seramik işçiliği ile bilinen bir orta çağ köyü aslında. Seramikçilik günümüze kadar gelmeyi başarmış. Burada sizlere adanın en değerli ürünlerinden birisi olan damla sakızı ağacını yakından gösteriyoruz. Seramik ve yerel ürünleri satın almak isteyen misafirlerimiz için ise kısa bir serbest zamanımız olacak.

Güney Ada Turu Sakız Adası Armolia Köyü
Sakız Adası Pirgi Köyü
Sakız Adası Mesta Köyü

Orta Çağ Köyleri

Mesta

Turumuz Mesta köyüne doğru devam ediyor. Sakız Adası’nın en çok ziyaretçi alan köyü. 14. yüzyılda kale şeklini almış bir orta çağ köyüne sizleri götürüyoruz. Halen insanların yaşadığı bu köyün dar labirent şeklindeki dar sokaklarında geziyoruz. Köy meydanında bulunan Sakız Adası’nın en büyük Yunanistan’ın ise 3. büyük kilisesi olan TAHSIARHIS Kilisesini ziyaret ediyoruz. İsteyen konuklarımız burada bir mum yakıp dilek dileyebiliyorlar.

Mesta’nın şirin köy meydanında ise bir şeyler içmek için küçük bir molamız da oluyor.

Pirgi

Çok daha ilginç olan, eşi benzeri olmayan bir köye gidiyoruz Pirgi‘ye. Adanın en büyük köylerinden birisi olan Pirgi ayrıca en çok damla sakızını yetiştiren köylerden birisi. Köyün en ilgi çeken özelliği ise evleri. Dış cephelerinin geometrik şekilde süslü olan evler. Bu geleneğin çok eski yıllardan beri geldiğini söylüyorlar. Ksista denilen bu kazıma sanatıyla bütün evlerin siyah ve beyaz renklerle donatıldığını göreceğiz.

Pirgi’nin dar sokaklarında gezeceğiz. Yerel ürünleri almak isteyenler için serbest zamanımız olacak.

Emporios veya Mesta Liman

Gezimizin son durağı ise öğle yemeği molamızı vereceğimiz Emporios veya Mesta Liman olacak. ( * mevsime göre acentemiz değişiklik yapmaktadır ) . Burada Yunan yemekleri ile mezelerinin tadına bakabilirsiniz. En çok tercih edilen deniz ürünlerinden olan kalamar tava , ahtapot ızgara , sirkede ahtapot , karidesler ile balık çeşitleri bulabilirsiniz.

Öğle yemeğimizin ardında şehir merkezine dönerek konaklamalı Sakız Adası turu programımızı bitiriyoruz.

Dahil Olan Hizmetler

Dahil Olmayan Hizmetler

Konaklamalı Sakız Adası Turu 1 Gece 2 Gün

Otel Seçimi ve Ücretler

2024 Güncel Tur Paketi Fiyatlarımız
Düşük Sezon Fiyatlarımız
Orta Sezon Fiyatlarımız
Yüsek Sezon Fiyatlarımız
2024 Güncel Tur Paketi Fiyatlarımız
Düşük Sezon Fiyatlarımız
Orta Sezon Fiyatlarımız
Yüsek Sezon Fiyatlarımız

Küçük Uyarılar

Hakkımızda

Atlas-Tur çok uzun yıllardan beri sadece Yunanistan gemi biletleri satan ve Yunanistan’ın Sakız Adası’na ( Chios’a ) turlar düzenleyen yerel Tursab üyesi seyahat acentesidir….

 

İletişim

Sosyal Medya

İzmir ticaret odası
Deniz ticaret odası