Konaklamalı Sakız Adası Turu
Her Cumartesi Çıkışlı
89 €

Konaklamalı Sakız Adası Turu

1 Gece 2 Gün

Konaklamalı Sakız Adası Turu devam ediyor… Bu turumuzda sizlere adayı en iyi şekilde tanıtıyoruz. Şehir merkezini beraber geziyoruz. Adanın en güzel köylerine gidiyoruz. Turumuz Türkçe rehber eşliğinde gerçekleşiyor.

Cumartesi
Turumuz sabah saat: 09:30'da feribotumuzun hareketi ile başlayacaktır. Türkçe rehber eşliğinde otele transfer ve şehir tanıtım turu. Akşam Canlı Müzik eşliğinde taverna..
1.Gün
Pazar
Sabah kahvaltımızın ardından Güney Ada Turu başlıyor. Bu turumuzda Armolia - Pirgi - Mesta Köyleri Türkçe Rehber eşliğinde geziliyor.
2.gün

Konaklamalı Sakız Adası Turu

1.Gün

Şehir Merkezi

Konaklamalı Sakız Adası turu sabah saat: 08:30’da Çeşme’de bulunan Atlas Tur ofisinde buluşmayla başlıyor. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra feribotumuz 09:30’da Sakız Adası’na ( Chios’a ) doğru hareket ediyor.

Adaya vardığımızda rehberimiz bizi bekliyor olacak. Tur otobüsü veya taksi ile  otelimize gidiyoruz. Odalara yerleşip veya eşyalarımızı otele bırakıp yürüyerek şehir turuna başlıyoruz.  Korai Kütüphanesi , Aplotaria Çarşısı , Mecidiye Camii , Sakız Adası Meydanı , Kale , Osmanlı Kabristanı , Medrese ve Hamam başlıca size tanıtacağımız yerler.

Daha sonra alışveriş yapmak isteyen misafirlerimize Sakız Adası’nın yerel ürünlerinin satıldığı tanınmış işletmeleri gösteriyoruz. Damla Sakızı , Sakız Reçeli , Reçeller , Damla Sakızı Likörü , Ouzo , Şarap  v.b yerel ürünler. Şarküteri ürünlerinin satıldığı işletmeleri de unutmuyoruz. Öğle yemeğini ise kordon boyunda bulunan yerel tavernalarda alabilirsiniz. Deniz mahsullerinin ve etlerin servis edildiği bir çok yerel işletme bulabileceksiniz.

Akşam tavernaya kadar serbest zamanınız oluyor.

TAVERNA

Akşam size daha önce göstermiş olduğumuz tavernamızda saat: 21:30’da buluşuyoruz. Masalarınız sizin için önceden ayrılmış olacak.

Servis şekli fiks menü olup, her 4 kişiye ortak serpme olarak Yunan yemek ve mezeleri sunuluyor.

Yerel içecekler Ouzo – Şarap ile meşrubat – su ücretsiz ve limitsiz olarak servis edilecek.

sakız adası taverna
2.Gün

Güney Ada Turu

Otelimizdeki sabah kahvaltısının ardından valizler ile birlikte ayrılıyoruz. Rehberimiz eşliğinde tur otobüsüne binerek Güney Ada Turuna başlıyoruz. 

Turumuzun ilk durağı Armolia Köyü. Burada damla sakızı ağaçlarını yakından görme fırsatınız olacak. Seyahat ettiğiniz döneme bağlı olarak gözyaşı gibi akan reçinesine dokunabilir, kokusunu içinize çekebilirsiniz. Ada ekonomisine ciddi bir katkısı olan damla sakızının nasıl oluştuğu, faydaları ve hasadı hakkında detaylı bilgi edineceksiniz.

Sonrasında yine aynı köyde bulunan seramik atölyelerine konuk oluyoruz. Birbirinden güzel seramik örneklerini, hediyelik eşyaları ya da yerel ürünleri bu atölyelerden satın alabilirsiniz.

Daha sonra 14. yüzyıldan günümüze sağlam bir şekilde ayakta kalan Mesta Köyü’ne gidiyoruz. Orta çağda korsan saldırılarından korunma amaçlı beşgen şeklinde bir kaleköy olarak inşa edilen Mesta’nın büyüleyici atmosferi sizi daha köyün kapısından içeri girdiğiniz anda içine alıp o günlere götürecek. Dar labirent şeklindeki sokaklarda yürüyüp fotoğraf çekebilir, köy meydanında kahve içebilirsiniz. Dileyen konuklarımız meydandaki mucizeleri ile meşhur Aziz Taksiarhis Kilisesini ziyaret edip mum yakabilirler. 

Bir sonraki durağımız ise Pirgi Köyü. Yerel sanatçıların geçmişten günümüze devam eden bir gelenek olarak siyah – beyaz geometrik desenlerle süsledikleri evleri ve 50’ye yakın kilisesiyle meşhur olan bu köy aynı zamanda sakız üretimi ve ticareti açısından bin yılı aşkın bir süredir sadece Sakız Adası’nın değil Yunanistan’ın da önemli merkezlerinden birisidir. Köyün dar sokaklarında yapacağımız gezinti sırasında rehberimizden dinleyeceğiniz hikayeler eşliğinde benzersiz fotoğraf kareleri yakalayabileceksiniz. Yerel ürünleri ve hediyelik eşyaları bulabileceğiniz ufak bir alışveriş molasının ardından köyden ayrılıyoruz.

Sırada öğle yemeği ve dinlenme molası var. Tur güzergahı üzerinde deniz kıyısında yerel bir tavernada vereceğimiz molada adadan ayrılmadan son bir kez daha ouzonuzu yudumlarken Yunan mezelerinin ve deniz ürünlerin tadına bakabilirsiniz.

Yemeğin ardından dönüş yoluna geçiyoruz ve Sakız Adası limanında turumuzu sonlandırıyoruz. 

 

günübirlik sakız adası turu
Armolia Köyü
konaklamalı sakız adası turu
Mesta Köyü
sakız adası pirgi köyü turu
Pirgi Köyü

Dahil Olan Hizmetler

 • Çeşme - Sakız Adası Feribot Bileti
 • Chandris Otel'de 1 Gece Konaklama
 • Açık Büfe Sabah Kahvaltısı
 • Liman Otel Transferi
 • Şehir Tanıtım Turu ( Yürüyerek )
 • Güney Ada Turu
 • Türkçe Rehberlik ve Acenta Refakati

Ekstralar

 • Yurtdışı Çıkış Harcı ( 50 TL )
 • Şehir Vergisi Oda Başına ( 3 € )
 • Sakız Adası Liman Vergisi ( 0,50 € )
 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Cumartesi Canlı Müzikli Taverna ( 30 € )

Fiyatlandırma

 • 2 Kişilik Odada Kişi başı :89 €
 • 3. Kişi : 79 €
 • 0 - 4 yaş arası 3 € , 4 - 12 yaş arası %50 indirimli

* Çocuk fiyatları 2 yetişkin 1 çocuk için geçerlidir.

** 3. kişi fiyatı 2 yetişkin ile konaklayan kişi içindir.

Atlas-Tur olarak 2007 yılından buyana Sakız Adası / Chios 'a feribot biletleri satış acentalığı yapıyor ve turlar düzenliyoruz.