sakız adası karnavalı
Anasayfa » Güncel Turlar » Sakız Adası Karnaval Turu 2024 € 2 Gece 3 Gün Mostra Karnavalı

Sakız Adası Karnaval Turu 2024

Sakız Adası karnaval turu 15 – 16 – 17 Mart 2024 tarihinde yapılacak. Sakız Adası Mostra Turu ise karnavalının yapılacağı 17 mart pazar günü olacak . Her yıl olduğu gibi bu yılda konaklamalı ve günübirlik olmak üzere karnaval turumuzu hazırlıyoruz.

Sakız Adası Karnaval Turu

Yunanistan’da yapılan karnavalların tarihi çok eski yıllara kadar dayanmaktadır. Yunan mitolojisinde Zeus ve Semele’nin oğlu olan Dionysos için mevsim geçişlerinde yapılan bu geleneksel şenlikler günümüze kadar gelmeyi başarmış durumda. Sakız Adası’nda ise THYMIANA Köyünde MOSTRA Karnavalı olarak bu eğlence ve şenlik yapılmaktadır. Bu şenlikte eski zamanlarda köye saldıran korsanlarla olan mücadele de sergilenir. TALIMI isimli bu gösterinin sergilenmesinden sonra karnaval başlamış olur.

sakız adası karnaval turu

Sakız Adası Karnaval Turu Mostra

2 Gece 3 gün konaklamalı Sakız Adası Karnaval Turu Mostra paketlerimizin fiyatları aşağıdaki gibidir. Seçilen otele göre fiyat değişiklik göstermektedir.

sakız adası mostra karnavalı 2024 fiyat
sakız adası şehir merkezi
Gümrük

Liman

Chandris Otel

Gümrüğe 1200 metre

Diana Otel

Gümrüğe 800 metre

Dahil Olan Hizmetlerimiz
Dahil Olmayan Hizmetler

Sakız Adası Karnaval Turu Programı

15 Mart ( 1. Gün )
Şehir ve Kuzey Ada Turu

Sakız Adası karnavalı turumuz 25 Şubat cumartesi sabah saat: 08:00’de Çeşme Ulusoy Limanı’nda buluşmamız ile başlayacak. Gerekli kontrollerin ardından feribotumuza geçiyoruz ve saat: 09:20’de hareket ediyoruz. Kısa bir deniz yolculuğun ardından Sakız Adası’na ( Chios’a ) varıyoruz. Gümrük kontrolünden geçerek dışarıda bizleri bekleyen tur otobüsümüze eşyalarımıza bırakıp şehir tanıtım turumuza başlıyoruz.

Sakız Adası kalesi içerinde bulunan Osmanlı döneminden kalma Medrese , Bayraklı Camii , Osmanlı Mezarlığı ve şehir merkezinde buluna Mecidiye Camii’ni sizlere tanıyoruz. Şehir meydanından ilerleyerek sizlere ana çarşıyı hem de burada bulunan yerel ürünleri satan işletmeleri tanıttıktan sonra gezip dolaşmanız için sizlere serbest zaman veriyoruz. Daha sonra belirlediğimiz yer ve saatte buluşarak tur otobüsümüze yerleşiyor ve kuzey ada turumuza başlıyoruz.

Öğle yemeği saati yaklaştığı için turumuzun ilk durağı deniz ürünlerinin tadına bakacağımız Lagada oluyor. Yerel halkında severek geldiği bu küçük balıkçı köyünde öğle yemeği molamızı veriyoruz.

Yemek molamızın ardından adanın azizlerinden olan ve onun adına denizin ortasına yapılmış Aziz İsidoros Şapelini görmeye gidiyoruz. Uzaktan bakıldığında resmedilmiş bir tabloyu andıran bu küçük kilisenin yanına kadar giderek bol bol fotoğraf çekmeniz için zaman veriyoruz.

Sırada en çok merak edilen ve görülmek istenen yel değirmenleri var. Tabakika semtinde bulunan bu yel değirmenlerinin yanına giderek yakından görüyor ayrıca isteyen konuklarımızın burada bulunan süpermarketi gezmeleri için de yeterli zaman tanıyoruz.

Daha sonra dinlenmek üzere otellerimize giderek turumuzun 1. gününü bitiriyoruz

16 Mart ( 2. Gün )
Tam Gün Güney Ada Turu

Sabah otellerimizdeki kahvaltımızın ardından tur otobüsümüzde yerlerimizi alarak yapacağımız güney ada gezimize başlıyoruz. İlk durağımız şehir merkezinden takribi 28 km uzaklıkta olan Pirgi Köyü oluyor. Bir orta çağ köyü olan Pirgi bu bölgede en çok damla sakızı üretmesinin yanında evlerin dış cephelerine yaptıkları süslemeler ile eşi benzeri olmayan bir köy. Rehberimiz eşliğinde köyün dar sokaklarında geziyor Pirgi hakkında bilgileri sizlere aktarıyoruz. Tabiki de bu muhteşem köyü gezip fotoğraflamanız için de serbest zamanınız olacak.

Buradan ayrılarak adanın en ilginç diğer köylerinden birisi olan Mesta’ya gidiyoruz. Cenevizliler döneminde kale şeklinde yapılmış olan bu köy hala bu özelliğini taşımaktadır. 14. yüzyıldan günümüze kalan en güzel yapılardan birisidir. Mesta’nın sokaklarında geziyor , meydanda bulunan Taksiarhis Kilisesini ziyaret ediyoruz. Çok mucizevi olduğuna inanılan bu kilisede isteyen misafirlerimiz mum yakıp dilek dileyebilirler. Köy meydanında bulunan şirin kafelerde kahve molamız da olacak. İsteyen konuklarımız Yunan kahvesinin tadını bu tarihi köyde çıkartırken isteyenler köyü gezip keşfedebilirler.

Öğle yemeği için gene sizleri deniz kenarında deniz ürünlerinin servis edildiği bir yere götürüyoruz. Lithi Köyünün plajına sıfır konumda bulunan tavernalara giderek deniz mahsullerinin tadını ouzo birlikte çıkartıyoruz.

Gezimiz sırasınca damla sakızı ağaçlarını yol kenarlarında görüyoruz. Fakat yakından görmeden olmaz diyor ve sizleri damla sakızı ağaçlarını yakından görmek için Armolia’ya götürüyoruz. Bu köyün dışında bulunan damla sakızı ağaçlarını sizlere tanıyor , üretimi hakkında bilgileri paylaşıyoruz. İsteyen konuklarımız burada yerel ürünler satan işletmeleri ziyaret edebilirler.

Dönüş yolumuzda son olarak LIDL markette ise küçük alışveriş molamız olacak. Daha sonra sizleri otellerinize götürüyoruz.

Armolia
Güney Ada Turu Sakız Adası Armolia Köyü
Pirgi
Sakız Adası Pirgi Köyü
Mesta
Sakız Adası Mesta Köyü
Lithi Plajı (Öğle Yemeği )
sakız adası lithi plajı
Akşam - Taverna

Akşam düzneleyeceğimiz canlı müzikli taverna organizasyona katılan misafirlerimiz ile otellerinin lobisinde belirlediğimiz saatte buluşuyoruz. Tavernamıza giderek bize ayrılan yerlere grup olarak oturuyoruz. Servisimize her dört kişiye serpme olarak Yunan yemekleri ile mezelerinden oluşuyor. Yerel Ouzo – Şarap – Meşrubat ve Su limitsiz olarak servis edilecek.

Kişi başı 50 €

Sakız Adası Karnaval Turu 3. Gün

17 Mart - Karnaval Günü

Sakız Adası Mostra Turu ise gezimizin son günü olan pazar günü başlıyor. Otellerimizdeki sabah kahvaltımızın ardından valizlerimizi alarak otobüsümüze biniyoruz. Mostra karnavalının yapılacağı Thimiana köyüne gidiyoruz. Köyün girişinde iniyor ve yürüyerek karnavalın yapılacağı ana caddeye doğru ilerliyoruz.

Bizlerde bu eğlencede yerimizi alıyoruz ve kalabalığın içinde bu eğlencenin bir parçası oluyoruz. Yerel küçük işletmelerin sattığı yiyecek ve içecekleri deneyebilir bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

Öğlen saat: 13:30 gibi otobüsümüzde buluşuyor ve şehir merkezine dönüyoruz. Merkezde dinlenmeniz, bir şeyler yiyip içmeniz için bir serbest zamanınız oluyor. Saat: 16:30 gibi Sakız Adası limanına gidiyoruz. Pasaport kontrolünden sonra gemimize binerek dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. 2024 Sakız Adası Karnaval Turu Mostra ‘yı bitirerek sizlere veda ediyoruz.

İade ve İptaller

Lütfen iptal ve geri ödeme şartlarını inceleyiniz.

  • Kesin tur rezervasyonu toplam tur bedelinin en az %50 ‘si ödendikten sonra gerçekleştirilir. Kapora ödemesi veya tur bedelinin tamamının ödenmediği rezervasyon geçersizdir.
  • Kötü hava – deniz koşullarından dolayı Çeşme – Sakız Adası feribotların sefer yapamaması durumunda seyahat ( tur ) gerçekleşemez ve bu durumda tur iptal olur. * Feribot firmaları ve * oteller ile görüşülerek kesinti yapılmaması durumunda tur katılımcılarının tur bedelleri  15 iş günü içerisinde iade edilir.
  • Rezervasyonu yapılmış – kaporası veya toplam tur bedelinin hepsi alınmış rezervasyon tur başlangıç tarihinden 21 gün önce iptal edilebilir. İptal olması durumunda ödemiş olduğu tur ücreti iade edilir. Acente ( Atlas-Tur ) tur bedelinin iadesini yaparken kendi yapmış olduğu hizmetlerin bedelini belirleyerek iade tutarından düşer ve geri kalan tutarı müşterisine iade eder.
  • Rezervasyonu yapılmış – kaporası veya toplam tur bedelinin hepsi alınmış rezervasyon tur başlangıç tarihine 7 gün kala iptal edilemez. İptal edilmesi durumunda ödenmiş olan kapora ( veya tur bedelinin tamamı ) geri iade edilmez ( * kalan tur bedeli talep edilebilir )
  • Rezervasyonu yapılmış – kaporası veya toplam tur bedelinin hepsini ödemiş tur katılımcısının Vize başvurusu yapması ve vizesinin çıkmaması ( * sorun yaşaması ve benzeri ) durumunda ödemiş olduğu  kapora ( veya tur bedelinin tamamı ) yanar , geri iade edilmez ( * kalan tur bedeli talep edilebilir )
  • Seyahat günü Türkiye pasaport polisinde veya Yunanistan’a girişte pasaport polisinde tur katılımcısının sorun yaşaması , ülkenden çıkış yapamaması , Yunanistan’a giriş yapamaması gibi durumlarda ödemiş olduğu tur ücreti yanar ve geri iade edilmez. Atlas-Tur bundan sorumlu tutulamaz.  ( * kalan tur bedeli talep edilebilir )
  • Seyahat günü tur katılımcısının pasaportunun veya vizesinin seyahate uygun olmamasından dolayı seyahat edememesi , check -in işlemlerinin yapılamaması durumunda ödemiş olduğu tur ücreti yanar ve geri iade edilmez.  ( * kalan tur bedeli talep edilebilir )
  • Tur katılımcısının turu yarıda kesmesi ve kendi imkanları ile dönmek istemesi durumunda her hangi bir geri ödeme yapılmaz.
  • Hava ve deniz koşullarına bağlı olarak dönüş feribot seferlerinin son dakika ( Chios – Çeşme ) iptal edilmesinden doğacak ekstra konaklama – yeme içme ve benzeri masraflardan Atlas-Tur sorumlu değildir ve her hangi bir ödeme yapmaz
  • Kötü hava şartları veya başka sebeplerden dolayı yayınlamış olduğumuzun SAKIZ ADASI KARNAVALI’nın 17 MART 2024 tarihinde  ( MOSTRA ) İPTAL EDİLMESİ veya YAPILAMAMASINDAN ATLAS-TUR ( Pine & Sun Turizm Seyahat Acentesi ) sorumlu tutulamaz. Tur katılımcıları bu iptalden dolayı tur bedeli iadesi veya kısmi iade talep edemez.