29 ekim sakız adası turu 2023
Anasayfa » Sakız Adası Turları » 29 Ekim Sakız Adası Turu
YENİ

29 Ekim Özel Sakız Adası Turu
2 Gece 3 Gün

29 Ekim Sakız Adası Turu 2 gece 3 gün cuma günü çıkışlı olarak yapılacak. Sakız Adası 29 Ekim Turu için seçmiş olduğumuz şehir merkezindeki otellerimiz 2 yıldızlı Diana ve 4 yıldızlı Chandris Oteller

Rezervasyon ve tur detayları için bizi arayın.

sakız adası 29 ekim turu

29 Ekim Sakız Adası Turu

29 Ekim Sakız Adası turumuz 27 ekim sabahı Çeşme’de limanda bulunan Atlas-Tur ofisinde buluşmamız ile başlayacak. 

3 gün boyunca adanın batısını, kuzeyini ve güneyini Türkçe rehber eşlinde gezme şansınız olacak. Turlar fiyata dahil edilmiştir. Kesin çıkışlı olarak yapılır.

29 ekim sakız adası turu 3 gün 2 gece

Sakız Adası 29 Ekim Tur Programı

Sakız Adası 29 Ekim turumuz 27 ekim cuma sabahı saat 07:30’da buluşmamız ile başlıyor. Check – In ve pasaport kontrolünün ardından Free-Shop’da alışveriş için küçük bir serbest zamanımız oluyor. Feribotumuz saat 09:20’de hareket edecek. ( * rötarlar olacaktır ) 20 dakikalık kısa bir deniz yolculuğunun ardından Sakız Adası’na varıyoruz. Gerekli kontrollerden geçtikten sonra bizi bekleyen tur otobüsümüze eşyalarımızı bırakarak yapacağımız şehir tanıtım turumuza başlıyoruz.

1.Gün Şehir Tanıtım Turu

Rehberimiz eşliğinde yürüyerek ilk önce kale içerisinde Osmanlı döneminden kalan yapıları görmeye gidiyoruz. Medrese , Bayraklı Camii , Osmanlı Mezarlığını görüp merkeze doğru ilerliyoruz.

Sakız Adası şehir meydanında Mecidiye Camii’yi görüp ana çarşıdan geçerek ilerliyoruz. Yerel ürünleri satan işletmeleri sizlere gösterdikten sonra ise serbest zaman veriyoruz. İsteyen konuklarımız rahat bir şekilde alışverişlerini yapabilir isteyenler ise kafeteryalarda Yunan kahvesinin tadını çıkarta bilirler.

Belirlediğimiz saatte buluşarak Sakız Adası Kuzey Ada turumuza başlıyoruz.

1. Gün Kuzey Ada Turu

Bu turumuzda ilk durağımız LAGADA oluyor. Yerel halkında severek gittiği bu şirin balıkçı kasabasında en taze deniz ürünleri servis ediliyor diyebiliriz. Öğle yemeğimizi bizlerde burada alacağız.

Yemeğimizin ardından uzaktan bakıldığında resmedilmiş bir tabloyu andıran Agios İsidoros Şapelini görmeye gidiyoruz. İskenderiyeli bir denizci olarak Sakız Adası’na gelen ve inancından asla dönmeyen İsidoros’a adanmış bu kilisenin yakınına giderek fotoğraf çekebiliyorsunuz.

Son durağımız ise adanın sembollerinden birisi haline gelmiş Yel Değirmenleri oluyor. Tabakika ismiyle anılan semtte bulunan değirmenleri yakından görüyoruz.

Sizleri şehir merkezinde bulunan otellerinize götürerek check -in işlemlerinize yardımcı oluyor ve 29 ekim Sakız Adası turumuzun 1. gününü tamamlıyoruz.

2. Gün Güney Ada Turu

Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından tur otobüsümüz ise Sakız Adası Güney Ada turumuza başlıyoruz. İlk durağımız damla sakızı ağaçlarını yakından görebileceğimiz Armolia oluyor. Seramikçiliği ile bilinen bu köyde bulunan işletmeleri ziyaret ederek alışveriş için yeterli zaman veriyoruz.

Sonraki durağımız ise Mesta Köyü oluyor. Adaya gelen yerli , yabancı bütün turistlerin ziyaret ettiği bu orta çağ köyünü çok seveceksiniz. 14. yüzyıldan günümüze kadar ayakta kalmayı başarmış Mesta Köyü hakkında bilgileri rehberimizden dinliyoruz. Köyün dar sokaklarında geziyor , burada bulunan Taksiarhis Kilisesini de ziyaret ediyoruz. Köy meydanında küçük bir mola da vereceğiz.

Buradan ayrılarak dünyada eşi benzeri olmayan Pirgi Köyü’ne gidiyoruz. Evlerin dış cephelerine yaptıkları süslemeler ile meşhur olan bu orta çağ köyünün dar sokaklarını rehberimiz ile geziyoruz. Küçük bir serbest zamanın ardından öğle yemeğimizi yiyeceğimiz Emporios’a doğru yola çıkıyoruz.

Emporios adanın güneyinde bulunan küçük bir koy. Tarihi değeri büyük olan bu bölge koruma altında diyebiliriz. Burada bulunan yerel tavernalarda öğle yemeği yiyebilirsiniz. İsteyen konuklarımız 250 metre ilerde bulunan Volkanik Plajı ( Mavra Volia ) görmeye gidebilirler. 

Yemeğimizin ardından merkeze doğru dönüş yolculuğumuz başlıyor. Yolumuzun üzerinde bulunan LIDL Süpermarket’de ise küçük bir molamız da olacak.

Canlı Müzikli Taverna

İsteyen konuklarımız akşam Yunanca canlı müzikli taverna organizasyonumuza katılabilirler. 

Menu 7-8 tabak Yunan yemek ve mezelerinden oluşup her 4 kişiye serpme olarak servis ediliyor ( fiks menü ) . İçeceklerden Ouzo- Şarap – Su – Meşrubat ise limitsiz olarak servis edilecek. Eğlence geç saatlere kadar sürer.

Kişi başı : 40 €

sakız adası taverna buzuki

3. Gün Batı Ada Turu

Sakız Adası 29 ekim turumuzun son günü ise adanın batısına gidiyoruz. Otelden sabah eşyalarımız ile ayrılıyoruz. İlk durağımız Unesco tarafından dünya mirası ilan edilmiş olan Nea Moni Manastırı oluyor. 11. yüzyıldan kalma bu değerli manastırı ve içerisinde bulunan kiliseyi ziyaret ediyoruz. Kilisenin içerisindeki mozaikler Yunanistan’daki ilk 3 koleksiyondan birisidir.

Nea Moni’den sonra Anavathos Köyüne gidiyoruz. Bir dağın eteğine 14. yüzyılda saklanmak için inşa edilmiş bu köyde günümüzde kimse yaşamıyor. Anavathos’un girişine kadar gidiyor ve burada bulunan kafede bir mola veriyoruz. İsteyen konuklar çevreyi gezip fotoğraflayabiliyorlar. 

Son durağımız ise Avgonima Köyü oluyor. Gene tarihi olan bu köyde öğle yemeği molamızı veriyoruz. Özellikle fırında oğlak eti , şaraplı horoz ve buna benzer yemekleri ile meşhur olmuştur. Molamızın ardından şehir merkezine dönüyoruz. Feribot saatine kadar kalan zamanı şehir merkezinde geçirdikten sonra otobüsümüz ile gümrüğe gidiyor ve gerekli işlemlerin ardından geldiğimiz feribot ile ( saat 18:00 ) Sakız Adas’ından ayrılıyoruz.

 

Dahil Olan Hizmetler
Dahil Olmayan Hizmetler
CHANDRIS Otel Konaklamalı
DIANA Otel Konaklamalı