sakız adası paskalya turu 2024
Anasayfa » Güncel Turlar » Sakız Adası Paskalya Roket Savaşları Turu

Sakız Adası Paskalya Roket Savaşları

Şehir Merkezinde Konaklamalı
03 - 05 Mayıs | 2 Gece 3 Gün

100 yılı aşkındır gerçekleşen ve dünyada eşi benzeri olmayan Sakız Adası Roket Savaşları Turu sizleri bekliyor. Her yıl olduğu gibi 2024 yılında da acentemiz sizler için çok güzel bir tur hazırladı. Sakız Adası Paskalya Turu – Roket savaşları 03-05 Mayıs tarihlerinde 2 gece 3 gün olarak gerçekleştirilecek. Konaklama şehir merkezinde bulunan Diana ve Chandris Otellerde olacak.

Sakız Adası Paskalya Turu 2024

Sakız Adası Paskalya turumuz Çeşme çıkışlı olarak yapılacak. 3 gün sürecek olan turumuzda sizleri kuzeyiyle , batısıyla ve güneyiyle adanın görülmesi gereken en güzel yerlerine götürüyoruz. Tur boyunca Atlas-Tur rehberleri sizlerle birlikte olacak.

Yılda bir kere gerçekleşen geleneksel roket savaşlarını izleme fırsatını yakalayacaksınız. Bütün transferleriniz Atlas-Tur tarafından yapılacak.

sakız adası paskalya turu 2023 nisan

Sakız Adası Roket Savaşları

Sakız Adası roket savaşları bir gelenek olarak 100 yıldan uzun bir süredir yapılır. 40 günlük orucun ardından gelen İsa’nın dirilişinin kutlandığı Paskalya’nın son gününe denk gelen cumartesi akşamı gerçekleşir.

Vrontados semtinde Agios Markos ve Panagia Eritiani kiliselerinin bir birlerine attığı binlerce el yapımı roket ile görsel bir şölen oluşur.

Aipos dağına çıkarak roketlerin oluşturduğu bu şölen kuşbakışı olarak güvenle izleniyor. Roketlerin en çok atıldığı saat ise 23:30 ile 24:00 arasındadır.

Paskalya Turu Programı

Sakız Adası Paskalya şenlikleri turumuz sabah saat: 07:30’da Çeşme Ulusoy Limanı feribot Check-In noktasında buluşmamız ile başlıyor. Gerekli pasaport kontrollerimizi yaptıktan sonra rehberlerimiz ile birlikte feribotumuza biniyoruz. 

Sakız Adası’na vardıktan sonra ise gümrük işlemlerimizin tamamlıyor ardından dışarıda bizleri bekleyen otobüsümüze valizlerimizi bırakıp rehberimiz ile şehir tanıtım turumuza başlıyoruz.

Yürüyerek yapacağımız şehir gezimizde sizlere Osmanlı dönemine ait eserleri tanıtıyoruz. Mecidiye Camii – Osmanlı Mezarlığı – Medrese v.b. Sakız Adası kalesinin içerisini geziyor ve daha sonra ana çarşıya giderek yerel ürünlerin satıldığı işletmeleri ziyaret ediyoruz.

Alışverişlerinizi yapmanız için yeterli bir serbest zaman vereceğiz.

sakız adası roket savaşları turu 2023

Kuzey Ada - Öğle Yemeği - LIDL Market

Belirlediğimiz yer ve saatte buluşarak otobüsümüz en güzel deniz ürünlerinin servis edildiği Langada’ya gidiyoruz. Burada öğle yemeği molamız olacak. Yemeğimizin ardından bir çok misafirimizin görmek istediği Agios İsidoros Şapelini yakından görmeye gidiyoruz. Aziz İsidoros anısına denizin ortasına yapılmış küçük bir kilise. Bir tabloyu andıran bu görüntüyü fotoğraflamanız için küçük bir serbest zaman olacak. Daha sonra buradan ayrılarak adanın sembollerinden birisi haline gelmiş olan yel değirmenlerine giderek fotoğraf molası vereceğiz. Otelimize doğru ilerlerken yolumuzun üzerinde bulunan LIDL Marketi ziyaret ediyoruz. Alışverişlerimizin ardından otelimize gidip dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz.

Akşam Yemeği - Roket Savaşları Turu

Akşam yemeğimiz  Golden Sand Otel’de olacak. Aegean Dream Otel’de konaklayan misafirlerimizin bu otele transferini acentemiz ücretsiz olarak yapıyor.

Roket Savaşlarına Gidiyoruz

Yemeğimizin ardından Roket Savaşlarını izlemek üzere yola çıkıyoruz. Otobüsümüz bizleri transfer noktasına kadar getiriyor. Daha sonra belediyenin minibüsleri ile bizleri roket atışlarını güvenle izleyebileceğimiz alana götürüyorlar. Aipos dağının yamacından kuş bakışı olarak bu görsel şöleni izleyebiliyoruz. Saat: 24:00 ile 24:30 arasında tekrar minibüsler ile otobüsümüzün olduğu alana iniyor ve buradan otelimize doğru yola çıkıyoruz.

Sakız Adası Paskalya Turu 2. Gün

Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından saat: 11:00 gibi güney ada gezimize başlıyoruz. İlk durağımız sakız ağaçlarını yakında  görebileceğiniz Armolia oluyor. Seramik işçiliği ile de bilinen Armolia’da yerel ürünler almak isteyen misafirlerimiz için molamız olacak.

Kahve molamızı ise adanın en güzel köylerinden birisi olan Mesta’da vermek üzere yola çıkıyoruz. 14. Yüzyıldan günümüze kadar ayakta kalmayı başarmış bu orta çağ köyü sizleri tarihin derinliklerine götürecek. Mesta köy meydanında kahve molamızı vermeden önce isteyen konuklarımız ile birlikte TAKSİARHİS Kilisesini ziyaret edeceğiz. Yunanistan’ın 3. Sakız Adası’nın ise en büyük kilisesi. Yerel halk bu kilisenin çok mucizevi olduğuna inanıyor.

Adanın güneyinde görülmesi gereken diğer bir köy ise Pirgi. Evlerin dış cephelerine yapılan süslemeleri ile bilinen bu köyünde tarihi çok eski yıllara dayanıyor. Korsan saldırılarında korunmak için yapılmış olan köylerden birisi. Pirgi’nin dar sokaklarındaki küçük gezimizin ardından ise küçük bir molamız oluyor. Dolaşıp fotoğraf çekebilir, isteyenler ise hediyelik eşya satan işletmeleri ziyaret edebilir.

Öğle yemeğimizi ise Emporios’da alıyoruz.  Burada bulunan Volkanik Plajı ile meşhur olmuş bir yer. Merak edenler 250 mtr yürüyerek plajı görmeye gidebilirler.

Yemekten sonra otobüsümüz ile dönüş yoluna geçiyoruz. Sakız Adası gümrüğüne varmamız ile turumuzu sonlandırıyoruz. 

Dahil Olan Hizmetler

Dahil Olmayan Hizmetler

Otel Seçimi ve Ücretleri

Diana Otel | *2

* Şehir Merkezinde

Chandris Otel | *4

* Şehir Merkezinde